Úvod Správy Niké liga De Kamps: Očakávam zaujímavý zápas, chceme naplno bodovať

De Kamps: Očakávam zaujímavý zápas, chceme naplno bodovať

Joeri de Kamps v rozhovore pred nedeľňajším zápasom s AS Trenčín.

Fanúšikovia sa v nedeľu môžu tešiť na mimoriadne atraktívny súboj. Belasí, ktorí aktuálne vedú ligovú tabuľku, vyzvú AS Trenčín. Gólový priemer z posledných desiatich duelov s Trenčínom je 3,5 gólu na zápas, čo jasne hovorí o tom, že sa stretávajú ofenzívne ladené mužstvá. Úvodný výkop je v nedeľu o 17:30 na Pasienkoch, vstupenky si zakúpite on-line alebo v deň zápasu v pokladniciach štadióna. 

„Myslím si, že pre fanúšikov to môže byť veľmi zaujímavý zápas. My chceme hrať futbal a uspieť ofenzívnym prejavom, Trenčín to má nastavené podobne. Čaká nás náročný súper, ktorý má nespornú kvalitu. K úspechu sa dopracujeme jedine tímovým výkonom, pri ktorom každý z nás nechá na ihrisku sto percent,“ povedal Joeri de Kamps.

Belasí nabehli na štandardný týždenný mikrocyklus tréningov. Dnes mali na programe kombinovanú tréningovú jednotku, keď po herných cvičeniach nasledovali behy zamerané na kondičnú stránku. „Môžeme povedať, že to bol naozaj intenzívny tréning,“ usmieval sa Joeri, ktorý schádzal z ihriska poriadne prepotený. „Tréneri nám naordinovali herné cvičenia a na konci sme ešte behali. Osobne mám takéto tréningy rád. Dopredu sa posunieme jedine tvrdou každodennou drinou.“

Atmosfére v kabíne určite pomohlo víťazstvo na horúcej pôde Ružomberka. Slovanistom sa na rozdiel od uplynulých rokov podarilo zachytiť začiatok do ligy a hneď sa usadili na prvom mieste. Chcú sa na ňom udržať až do konca sezóny. „Atmosféra v tíme je fajn. V poslednej dobe sme odohrali viacero vydarených zápasov, i keď samozrejme, všetkých nás mrzí vypadnutie z Európy. Tento tím je však dobrý, máme patričnú sebadôveru a urobíme maximum, aby sme získali titul. Som presvedčený, že to zvládneme,“ vyhlásil 26-ročný Holanďan, ktorý nosí belasý dres od januára 2016.

Joeri v Ružomberku nastúpil po dlhšej dobe v základnej zostave a aj on sa pričinil o cenný triumf. „Vždy sa teším, keď môžem zasiahnuť do hry. Potešilo ma, že som po dlhšej dobe odohral 90 minút. Na ihrisku som sa cítil dobre, no môžem hrať aj lepšie. Teším sa, že som svojou mierou prispel k víťazstvu, ktoré bolo veľmi dôležité. V tréningoch ďalej pracujem na sto percent a budem čakať na ďalšiu príležitosť od trénera.“

August a september ponúknu dávku náročných duelov, ktoré môžu výrazne prehovoriť do ďalšieho priebehu sezóny. Ružomberok sme úspešne zvládli, do konca septembra nás ešte čakajú Trenčín, Žilina, Dunajská Streda i Trnava. „Aj z tohto pohľadu je nedeľňajší súboj s Trenčínom dôležitý. Chceme zvíťaziť a potešiť fanúšikov pekným futbalom,“ uzavrel Joeri de Kamps.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o vstupenkách na najbližší zápas v Trenčíne.
Pozrite si reakcie belasých bezprostredne po zápase.
Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.