Úvod Správy Mládež Na úvod víťazstvo v derby po hetriku Strelca

Na úvod víťazstvo v derby po hetriku Strelca

Starší dorastenci Slovana vstúpili do novej sezóny triumfom nad Trnavou.

Starší dorastenci ŠK Slovan Bratislava majú za sebou vydarený štart do novej sezóny. V sobotňajšom zápase úvodného kola I. dorasteneckej ligy si poradili na štadióne v Prievoze so Spartakom Trnava. Skóre derby otvorili belasí v 35. minúte, keď po štandardnej situácii nedovolili súperovi dostať loptu do bezpečia, po ďalšom centri medzi brániacimi hráčmi najvyššie vyskočil David Strelec a hlavou prekonal trnavského brankára. V 70. minúte hostia vyrovnali, ale naši mladíci v závere ešte dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 81. minúte získali slovanisti priamy kop zhruba z dvadsiatich metrov a David Strelec krásne obstrelil múr – 2:1. Krátko nato hostia faulovali v šestnástke Adama Jackuliaka a 17-ročný Strelec, ktorý pred dvoma týždňami v Michalovciach absolvoval prvoligový debut v A-tíme Slovana, bezpečne premeneným pokutovým kopom zavŕšil svoj hetrik.

1. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 3:1 (1:0) – Strelec 3

Zostava Slovana: Repiský – Valentín, Čech, Majling, Floriš, Lavrinčík (83. Polakovič), Lichý, Potoma, Strelec, Dohnanský (63. Giesser), Jackuliak