Úvod Správy Niké liga Takéto víťazstvo sme potrebovali

Takéto víťazstvo sme potrebovali

Andraž Šporar a Dominik Greif v rozhovore po zápase v Ružomberku.

Belasí majú za sebou najlepší štart do sezóny od ročníka 2014/15, keď v prvých piatich kolách nazbierali 12 bodov. Teraz majú na konte o bod viac, sú bez prehry a vedú ligovú tabuľku. Víťazstvo z horúcej ružomberskej pôdy, kde sa neboduje jednoducho, si naši hráči veľmi cenia.

V horúcom počasí to bol fyzicky náročný súboj. Od 40. minúty sa hralo 10 na 10, keď najprv Kostadinov a potom aj Čavrič videli červené karty. Viac priestoru na ihrisku znamenalo viac priestoru na kombinácie, no zároveň väčšiu fyzickú záťaž pre hráčov. Ako sa na konci ukázalo, s touto situáciou sa lepšie vysporiadali slovanisti, ktorí mali výborný záver zápasu. „Bol to veľmi náročný zápas. Súper bojoval zo všetkých síl, často až za hranicou pravidiel. Dôležité je, že sme sa Ružomberku vyrovnali v bojovnosti a vydržali sme fyzicky. Na konci sme mali viac síl a dali sme dva góly, čo je výborné,“ povedal Andraž Šporar po zápase. 

Náš útočník strelil druhý, poisťujúci gól, ktorý bol pečiatkou na náš triumf. Po priamom kope Mohu pozorne sledoval loptu a po zákroku Macíka ju zblízka poslal do siete. „Mali sme k dispozícii priamy kop, v pokutovom území som si zbiehal na prípadnú dorážku. Tá skutočne prišla, brankár vyrazil loptu ku mne a už stačilo ju len poslať do siete. Mal som aj trochu šťastia, to však útočník občas potrebuje.“ 

Pre Andraža to bol piaty ligový gól v sezóne. Osamostatnil sa tak na čele poradia strelcov. Vyhral aj mikrosúboj s ružomberským Tandirom, ktorého naša obrana nepustila prakticky do ničoho. „Z každého gólu sa teším, ale dôležité je, aby sme vyhrávali. Góly, ktoré neprinesú bodový zisk, nemajú pre mňa hodnotu. Do Bratislavy si vezieme veľmi dôležité víťazstvo, vďaka ktorému sme v lige na prvom mieste. Prví chceme zostať až do konca sezóny,“ uzavrel Andraž Šporar. 

Greif: Vzadu sme fungovali veľmi dobre

Brankár Dominik Greif si pripísal čisté konto. Po zápase vyzdvihol prácu belasej defenzívy, ktorá opäť nastúpila so stopérskou dvojicou Saláta – Bajrič a kapitánom Vasilom Božikovom na ľavom kraji. „Pre mňa to nebol až tak náročný zápas ako tie predchádzajúce, možno aj konečne, že som nemal toľko práce (úsmev). Tím pracoval veľmi dobre. Boli sme organizovaní a kompaktní, celé mužstvo bránilo veľmi zodpovedne. Škoda komplikácie v podobe vylúčenia, ale podstatné je, že sme to zvládli,“ povedal náš mladý brankár. Ten v prvom polčase vyriešil nebezpečnú strelu Gal Andrezlyho, pri prieniku Urdinova mu na čiare pomohol pripravený Bajrič. V druhom dejstve zneškodnil šancu Gal Andrezlyho ešte za bezgólového stavu. „Tá strela bola nepríjemná, pretože som sa vracal do brány a lopta skočila pred mnou. Našťastie, loptu som dokázal aspoň vyraziť pred seba. Chalani v obrane dnes výborne pracovali, upratovali to v našej šestnástke a celkovo sme vzadu fungovali veľmi dobre.“ 

Po zápase zavládol v našej kabíne úsmev. Z Ružomberka sa body ľahko nevozia, pričom tento zápas bol po pohárovom vypadnutí vo Viedni veľmi dôležitý aj po psychickej stránke. „Presne takéto víťazstvo sme potrebovali. V Ružomberku to býva vždy náročné, preto si tri body ceníme. V najbližších kolách máme náročné vyžrebovanie, takže víťazstvo nám na úvod série ťažkých duelov určite pomôže,“ uzavrel Dominik Greif.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.