Úvod Správy Niké liga Čaká nás priamy súboj o čelo tabuľky

Čaká nás priamy súboj o čelo tabuľky

Slovanisti sa v nedeľu o 18:00 predstavia v Ružomberku.

Piate kolo Fortuna ligy ponúkne súboj doteraz nezdolaných tímov. Belasí, ktorí s desiatimi bodmi vedú ligovú tabuľku, pocestujú do Ružomberka, ktorý je s dvojbodovou stratou na treťom mieste. Črtá sa veľmi zaujímavý zápas o dôležité ligové body. Úvodný výkop je naplánovaný na nedeľu o 18:00.

Vstupenky do sektoru fanúšikov Slovana (na západnej tribúne štadióna) si budete môcť zakúpiť pred zápasom v pokladnici pred sektorom hostí. Cena vstupenky bola organizátorom stanovená na 5 eur. Zápas zároveň v priamom prenose odvysiela RTVS.

Len Slovan, Ružomberok a Dunajská Streda v novom ročníku Fortuna ligy nepoznajú trpkosť prehry. Naše mužstvo vyhralo úvodné tri zápasy a získalo bod s Nitrou, keď Andraž Šporar vyrovnal v 88. minúte. Ružomberok do ligy vstúpil remízou so Sereďou, no potom hladko zdolal Trenčín i Žilinu. Naposledy remizoval v Dunajskej Strede 2:2.

Belasí môžu odčiniť pohárovú prehru vo Viedni. „Vypadnutie z pohára je stále čerstvé a bolestivé. V piatok ráno sme mali míting s hráčmi, kde som im povedal, aby sa sústredili na to, čo príde. Nemôžeme to vrátiť späť, naopak, potrebujeme sa pozerať dopredu. Máme pred sebou výzvy v podobe domácej ligy i Slovenského pohára, kde máme stanovené určité ciele, ktoré sme povinní splniť,“ povedal tréner Martin Ševela.

Zápas v Ružomberku právom spĺňa označenie šláger kola. Vzájomné súboje bývajú vyrovnané, posledných sedem duelov sa skončilo víťazstvom jedného z tímov o gól. „Bolo dôležité dobre zregenerovať a pripraviť sa na zápas v Ružomberku. Vieme, že súper mal dobrý štart do súťaže a disponuje kvalitným kádrom. V takýchto zápasoch býva dôležitá efektivita, ktorú opäť spomeniem, pretože jedna vec je vypracovať si šance, ale druhá premeniť ich. Každý deň pracujeme na tom, aby hráči boli v koncovke koncentrovanejší a aby sme boli efektívnejší. V Ružomberku chceme uspieť, priaznivý výsledok by nám v tejto chvíli veľmi pomohol.“

Tréner belasých tradične objasnil zdravotný stav mužstva. „Dlhodobo chýba Jurij Medveděv, nikto ďalší nehlási zdravotné problémy. Po pohárovom zápase tam boli nejaké nakopnutia, ale všetci hráči, ktorí boli nominovaní na Rapid, sú k dispozícii aj teraz,“ uzavrel Martin Ševela.

Vzájomné zápasy

Celková bilancia i výsledky z posledného obdobia hovoria v náš prospech. Vyhrali sme šesť z posledných desiatich vzájomných ligových duelov. Raz sa zrodila remíza a v troch prípadoch sme okúsili trpkosť porážky.

S Ružomberkom sme sa v predchádzajúcej sezóne stretli až päťkrát. V štyroch ligových dueloch sme trikrát vyhrali – 2:1 doma (góly Mareš, Holman), 1:0 vonku (Oršula) a 1:0 doma (Čavrič). Začiatkom mája sme najprv Ružu vo finále Slovenského pohára zdolali 3:1 (Šporar, Božikov, Holman), o štyri dni neskôr sme na Liptove prehrali 0:1.

Remíza sa zrodila naposledy v novembri 2015 v Ružomberku, nasledujúcich osem stretnutí malo víťaza.

Zaujímavosti

Obe mužstvá majú veľmi silné závery zápasov. Belasí dali polovicu zo všetkých ligových gólov po 60. minúte, Ružomberok dokonca dve tretiny gólov. Zaujímavé je, že naše mužstvo má v lige najlepšie vstupy do stretnutí, do 15. minúty sme dali tri góly.

Ružomberok je najnebezpečnejší z pravej strany, kde operuje krídelník Erik Daniel. Po pravej strane smerovalo 5 zo 7 gólov z hry. Belasí sa najviac presadzujú stredom, kadiaľ išlo 5 zo 7 gólových akcií.

V nedeľu to môže byť aj súboj dvoch štvorgólových strelcov. Náš Andraž Šporar sa v tejto sezóne presadil v každom ligovom zápase, do ktorého zasiahol. Ružomberčan Tandir neskóroval v úvodnom kole so Sereďou, následne v každom dueli strelil aspoň gól.

Belasí môžu zaznamenať najlepší ligový štart od sezóny 2014/15, keď po piatom kole mali na konte dvanásť bodov. Ružomberčania atakujú svoj najlepší ligový štart od ročníka 2013/14.

Zápas 5. kola Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok a ŠK Slovan Bratislava sa začína v nedeľu 19. augusta o 18:00. Povedie ho rozhodcovská trojica Marhefka – Žákech, Jenčura.