Úvod Správy Európska liga Stopercentné šance musíme premieňať

Stopercentné šance musíme premieňať

Názory trénerov po odvetnom zápase 3. kola kvalifikácie Európskej ligy Rapid Viedeň – ŠK Slovan Bratislava.

Martin Ševela (tréner Slovana): „Nemali sme dobrý vstup do zápasu. Očakávali sme, že súper môže na nás vybehnúť a bude sa snažiť čo najskôr streliť gól. Aj preto sme chceli hrať jednoduchšie a čo najďalej od vlastnej brány. Už v 3. minúte sme po chybe v rozohrávke inkasovali gól. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme mali náznaky šancí, napríklad Moha mohol vyrovnať po nedorozumení v domácej obrane. Príležitosti však mal aj Rapid. Chlieb sa lámal v druhom polčase, keď sme mali za stavu 1:0 dve stopercentné šance. Také musíme premieňať, ak chceme v Európe dosiahnuť dobré výsledky. Ak sa to nestane, súper nás potrestá. Chceli sme byť nebezpeční cez našich krídelných hráčov, ale tí boli dobre bránení. S pribúdajúcim časom sme museli zariskovať, zmenili sme štýl našej hry a súperovi sa tak otvárali priestory za naším chrbtom. Z toho vyplynuli góly, ktoré strelil v závere. Prehra nás mrzí, mali sme iný cieľ, ale dnes nám to nebolo dopriate. Skóre nezodpovedá priebehu oboch zápasov. Boli úseky, keď bol lepší Rapid, v iných sme zase mali navrch my. My sme zlyhali v efektivite a súper nás potrestal za chyby, ktoré v našej lige zostanú nepotrestané. Potrebujeme čo najviac takýchto ťažkých zápasov, aby sme boli nútení hrať v takomto vysokom tempe, rýchlejšie rozmýšľať a pracovať s loptou.

Spoliehali sme sa aj na väčšiu podporu našich fanúšikov, ale boli tam veci, s ktorými sa my nestotožňujeme. Futbal sa hrá pre ľudí a našim fanúšikom nebolo dopriate prísť nás podporiť v takom počte, v akom chceli. Pred týždňom sme u nás radi privítali fanúšikov Rapidu, ktorí sa správali slušne a prišli podporiť svoj tím. To isté sme aj my očakávali dnes v odvete zo strany Rapidu. Podpora z nášho sektora by určite bola silná, možno by sme dokázali zvrátiť priebeh zápasu tak, ako sme to dokázali doma. Ďakujem tým fanúšikom, ktorí sem prišli, ale aj tým, ktorí sa nedostali na štadión, prípadne im bolo znemožnené prísť do Viedne.“

Goran Djuricin (tréner Rapidu): „Dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo pre morálku nášho mužstva. Som hrdý, že sme takého silného súpera zdolali 4:0, aj keď rozdiel v skóre je vzhľadom na priebeh asi príliš vysoký. V kľúčových momentoch sme mali šťastie, že sme neinkasovali. Na druhej strane, aj my sme mali šance, ktoré sme nepremenili, takže naše víťazstvo je spravodlivé. Samozrejme, zažiarili strelec troch gólov Knasmüllner a brankár Strebinger, ale vyzdvihnúť treba celé mužstvo. Darilo sa nám zdvojovať kľúčových hráčov Slovana Čavriča a Mohu, čo bol tiež dôležitý predpoklad nášho úspechu.“