Úvod Správy Európska liga Máme šancu urobiť dôležitý krok

Máme šancu urobiť dôležitý krok

Belasí sa vo štvrtok o 21:05 stretnú s Rapidom Viedeň.

Súboj dvoch najúspešnejších klubov Slovenska a Rakúska, duel klubov z hlavných miest vzdialených od seba len 50 kilometrov a prestížne medzištátne derby. ŠK Slovan Bratislava vs. SK Rapid Viedeň už vo štvrtok o 21:05 na Pasienkoch.

V súčasnosti je predaných cez 5000 vstupeniek. Vstupenky si môžete zakúpiť nepretržite on-line a taktiež v deň zápasu od 10:00 v pokladniciach štadióna. Ak sa na 90 % zaplnia sektory A, B a C, tak spustíme predaj do sektorov D6, D5 a D4. Cena vstupenky sa začína na siedmich eurách.

Od 19:05 bude otvorená fanzóna s hudobným programom a tradične dobrou predzápasovou belasou náladou. Odporúčame vám, aby ste na štadión prišli v dostatočnom časovom predstihu. Upozorňujeme, že pre našich priaznivcov bude vstup možný len od OC Polus.

„Rapid máme zmapovaný, pozreli sme si jeho dva ligové zápasy. Je to skúsený, konsolidovaný tím so zaujímavými individualitami. Víkendová remíza 1:1 s Altachom bola možno prekvapujúca, no my sa pozeráme na seba. Sme pripravení odovzdať maximum a potešiť fanúšikov, ktorí prídu na štadión vo väčšom počte. Máme šancu urobiť dôležitý krok pre Slovan i slovenský futbal,“ povedal Martin Ševela na predzápasovej tlačovej konferencii. 

Náš štvrtkový súper patrí medzi špičku rakúskej ligy, v poslednej sezóne obsadil tretie miesto. V posledných ôsmich sezónach hral šesťkrát v skupinovej fáze Európskej ligy. Koho považuje tréner belasých za favorita? „Z celkového pohľadu to vidím 50:50, nie je tu jasný favorit. Pre nás je to určite hrateľné, no veľmi bude záležať už na úvodnej konfrontácii na domácom ihrisku. Našou úlohou bude hlavne neinkasovať a prípadne skórovať. Pohárová matematika je jasná.“

Martin Ševela objasnil aj zdravotný stav kádra. „Dlhodobo chýba Jurij Medveděv, ostatní hráči budú k dispozícii. Ibrahim Rabiu a Dávid Holman mali menší výpadok, ale od pondelka aj oni trénovali naplno. O konečnej podobe zostavy sa rozhodnem až zajtra po dopoludňajšom rozcvičení. Michal Šulla má trochu problém s kolenom, uvidíme, ako sa situácia vyvinie zajtra,“ vyhlásil náš tréner. Ten neplánuje meniť atraktívny herný štýl, ktorým sa najúspešnejší slovenský klub prezentuje v úvode sezóny. „Budeme sa snažiť o hru, ktorá nás zdobila v lige i pohári. Samozrejme, vždy proti vám stojí súper so svojimi kvalitami a zámermi. Máme pripravené varianty čo sa týka zmien herného štýlu, ale tie teraz nebudem otvárať. Hráčov pripravujeme na to, aby vedeli reagovať na zmenu priebehu hry pri zmene skóre. Hráči vedia, ako sa v takýchto situáciách zachovať.“

Vedúci mužstva Rapidu si na predzápasovom tréningu zaspomínal na rok 1999, keď sa viedenský klub tiež predstavil na Pasienkoch. Rapid vtedy v 1. kole Pohára UEFA prehral s Interom 0:1. V tomto zápase nastúpil aj náš hlavný tréner Martin Ševela, ktorý vníma tento súboj ako medzištátne derby. „Stretávajú sa top tímy Slovenska a Rakúska, susedské derby tomu dáva väčší náboj. Teším sa na atmosféru, bude to motivácia navyše. Už dlhšie sme nezažili, aby na štadión zavítali ľudia v tak hojnom počte. Práve pre nich robíme futbal a verím, že si tento zápas užijú a budú s nami „žiť“ až do odvety. Zápas s Rapidom je pre celý klub veľkou výzvou, no sme pripravení jej čeliť a pobiť sa o vytúžený úspech,“ uzavrel tréner belasých. 

Šporar: Máme plán i ciele

Hráčsku kabínu na tlačovej konferencii zastupoval Andraž Šporar, ktorému to v úvode nového ročníka parádne sype. Na otázku, či si naňho musí dať Rapid pozor, odpovedal jasne. „Rapid sa nemôže báť jedného hráča, hráme 11 na 11 a každý futbalista je dôležitý. Ak budeme hrať tak ako vieme a budeme sa biť jeden za druhého, určite súperovi spôsobíme problémy,“ vyhlásil náš útočník.

Andraž je odhodlaný pobiť sa o postup do ďalšieho kola. „Rapid má výborný tím a výbornú históriu, podobne ako my. Je to tretie kvalifikačné kolo Európskej ligy, takže nič iné ako kvalitného protivníka nemôžeme očakávať. Sme tu, máme plán, ciele a vieme, čo na súpera môže platiť, keďže sme ich podrobne sledovali. Som si istý, že ak podáme výkon na hranici našich možností, tak súperovi spôsobíme problémy a budeme sa biť o postup,“ uzavrel slovinský reprezentant.

Duel ŠK Slovan Bratislava – SK Rapid Viedeň má výkop vo štvrtok 9. augusta o 21:05 na Pasienkoch a povedie ho poľská rozhodcovská trojica.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V stredu prebehol na novom štadióne na Tehelnom poli ďalší kontrolný deň.
Prvý jarný domáci zápas odohráme na novom štadióne na Tehelnom poli.
Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.

Neprehliadnite

Prvý jarný domáci zápas odohráme na novom štadióne na Tehelnom poli.
Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.
Slovan podpísal nové profesionálne zmluvy so štyrmi mladými hráčmi.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2018 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.