Úvod Správy Európska liga Tešíme sa na veľký zápas

Tešíme sa na veľký zápas

Vukan Savičevič sa už nemôže dočkať štvrtkového súboja s Rapidom Viedeň.

V predaji sú posledné vstupenky na hlavnú tribúnu. Atmosféru blížiaceho sa veľkého zápasu cítiť všade naokolo a prestíž súboja s Rapidom Viedeň vnímajú aj naši hráči. Tí štandardne trénujú a pripravujú sa na štvrtkový večer. Cieľ je jasný – vytvoriť si pred odvetou dobrú pozíciu.

„V Slovane som tri roky, ale prvýkrát sa pripravujem na takýto veľký európsky zápas. Každý futbalista má rád takéto okamihy. Počul som, že medzi fanúšikmi Slovana a Rapidu panuje rivalita, to sa mi páči. V derby máš ako hráč ešte vyššiu motiváciu. Teším sa na veľký zápas,“ povedal Vukan Savičevič pred duelom s Rapidom Viedeň.

Belasí majú v tejto sezóne za sebou už sedem súťažných zápasov, pričom šesť z nich vyhrali. Rapid hral tri súťažné duely, naposledy počas víkendu doma remizoval s Altachom 1:1. Čo môžeme čakať od najúspešnejšieho rakúskeho klubu? „Čaká nás určite najsilnejší súper v doterajšom priebehu sezóny. Rapid má tradíciu i kvalitu, pravidelne hráva v skupinovej fáze Európskej ligy. Tréneri nám pripravili videoanalýzu súpera, kde sme si rozobrali silné i slabšie stránky. Príprava je základ úspechu, preto ju berieme mimoriadne zodpovedne.“

Kým v úvodných kvalifikačných kolách európskej súťaže číslo dva začínali belasí vonku, teraz odštartujú dvojzápas v Bratislave. Hovorí sa, že dôležité je neinkasovať a streliť gól, no Vukan nepreceňuje tento tradičný cieľ. „Naším cieľom je vytvoriť si čo najlepšiu pozíciu pred odvetou. Na druhej strane, dvojzápas vnímam ako celok. Netreba sa pred prvým domácim zápasom dostať pod zbytočný tlak, pretože vo Viedni nás čaká druhý polčas. S Rapidom nás čaká 180 minút, možno viac, a doma i vonku chceme urobiť maximum pre to, aby sme na konci boli úspešní,“ vyhlásil čiernohorský stredopoliar.

Vukan sa v posledných troch dueloch predstavil v základnej zostave. Pochvaľuje si konkurenciu, ktorá každého núti ísť naplno. „Nezáleží na tom, či hrám ja, Ibrahim Rabiu alebo Dávid Holman. Všetci sme tu kvôli tomu, aby sme pomohli Slovanu k úspechom. Veľmi dobre sa mi hrá s Dejanom Dražičom, ktorý môže nastúpiť na viacerých pozíciách a je veľmi platný pre mužstvo. Konkurencia nás posúva dopredu a každým dňom sa zlepšujeme.“

Predaj vstupeniek na Rapid Viedeň pokračuje nepretržite on-line a taktiež na pokladnici štadióna Pasineky dnes od 14:00 do 19:00. Vstupenky sa budú predávať aj v deň zápasu od 14:00. „Podpora fanúšikov bude aj v tomto zápase veľmi dôležitá. Verím, že prídete v čo najväčšom počte a dodáte nám potrebnú energiu. Veľmi si prajem, aby to pre nás všetkých bol pekný futbalový večer, po ktorom sa budeme môcť tešiť z priaznivého výsledku. My pre to na ihrisku urobíme maximum,“ uzavrel Vukan Savičevič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Piatkový prípravný zápas s Karvinou sa neodohrá.
Na Tehelnom poli sa chystá ďalší veľký kultúrny zážitok.
Čo v prebiehajúcej sezóne spája Slovan Bratislava, Crvenu Zvezdu Belehrad a PAOK Solún?

Neprehliadnite

Pozrite si unikátne zábery zo zákulisia pri slávnostnom otvorení nového Tehelného poľa. Štadiónom vás prevedie Sajfa.
Využite špeciálnu ponuku a zakúpte si balík vstupeniek na najbližšie dva domáce zápasy.
Náš útočník je v nominácii Slovenska do 21 rokov na zápasy s Gréckom a Nórskom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.