Úvod Správy Fanúšikovia Vo fanzóne krst publikácie o Leopoldovi Šťastnom

Vo fanzóne krst publikácie o Leopoldovi Šťastnom

ŠK Slovan Bratislava vydáva siedmu publikáciu z edície Belasé legendy.

Najúspešnejší slovenský klub pokračuje vo vydávaní publikácií z edície Belasé legendy, ktorá je venovaná najvýraznejším nežijúcim osobnostiam Slovana Bratislava. V poradí siedma publikácia z tejto jedinečnej edície je venovaná Leopoldovi „Jimovi“ Šťastnému.

Leopold Šťastný sa zapísal do dejín slovenského futbalu a Slovana Bratislava ako vynikajúci hráč i tréner. Väčšinu života spojil so Slovanom, ktorého členom sa stal ako dvanásťročný chlapec. Patril k pilierom obrany belasých a nosil kapitánsku pásku. Počas druhej svetovej vojny mal dvojročný zákaz činnosti z rasových dôvodov. Nepríjemnosti mu spôsobil aj komunistický režim, v roku 1953 bol väznený. V rokoch 1949-1951 priviedol Sokol NV Bratislava (Slovan) k trom česko-slovenským titulom v rade. Ďalší titul získal v roku 1955. V Slovane vychoval celú generáciu hráčov, ktorí v roku 1969 vyhrali Pohár víťazov pohárov.

Klub sa rozhodol pripomenúť si pamiatku Leopolda Šťastného touto jedinečnou publikáciou. Jej krst sa uskutoční vo štvrtok 2. augusta o 17:45 vo fanzóne pred zápasom ŠK Slovan Bratislava – Balzan FC. Krstnými otcami budú belasé osobnosti Jozef Vengloš a Jozef Kšiňan.

„Sme veľmi radi, že pokračujeme v edícii Belasé legendy a vydávame už v poradí siedmu spomienku na jednu z našich významných osobností. Leopold Šťastný má nielen futbalový, ale zároveň neskutočný ľudský príbeh. Pre náš klub toho urobil nesmierne veľa, vychoval celú generáciu vynikajúcich hráčov. Verím, že touto publikáciou dôstojne vzdáme hold Leopoldovi Šťastnému,“ povedal projektový manažér ŠK Slovan Bratislava Stanislav Kramarič.

„Písať o Leopoldovi Šťastnom znamená písať históriu prvých 45 rokov Slovana Bratislava. Kniha nie je len o futbale, ale bohužiaľ aj o politike, ktorá tragicky zasiahla do jeho života. Leopolda Šťastného vnímam ako jednoznačne nedocenenú postavu v histórii Slovana i slovenského futbalu. Okrem toho, že bol vynikajúcim hráčom, tak zároveň ako tréner vychoval celú plejádu špičkových futbalistov i trénerov. Preskočil svoju dobu ponímaním futbalu a tréningového procesu aspoň o 20 rokov. A to mu niekto neustále hádzal polená pod nohy,“ vyhlásil autor publikácie Tomáš Černák.

Publikácia bude v predaji už počas zápasu s Balzanom vo fanzóne a vo fanshope.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ponúkame exkluzívny zážitok pre vaše deti.
Pozývame vás na záverečné domáce zápasy v roku 2023.
Najlepší vianočný darček = belasý vianočný darček.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.