Úvod Správy Niké liga Veľmi dôležité víťazstvo

Veľmi dôležité víťazstvo

Vasil Božikov strelil úvodný gól zápasu s Podbrezovou.

Náš kapitán včera nastúpil trochu netradične na ľavom kraji obrannej formácie. Kto však lepšie pozná Vasilov futbalový príbeh, vie, že na tejto pozícii v minulosti hrával a preto nemá žiadny problém so zmenou postu. Aj proti Podbrezovej odviedol svoj štandard ozdobený o víťazný gól Slovana.

Prebiehala štvrtá minúta zápasu. Získali sme štandardnú situáciu na súperovej polovici a Dávid Holman poslal pekný center do stredu šestnástky. Tam si najvyššie vyskočil Vasil Božikov. „Nácviku štandardných situácií sa pravidelne venujeme počas tréningov, takže toto bol výsledok našej snahy. Dávid presne nacentroval do šestnástky, ja som si vyskočil na loptu a snažil som sa ju umiestniť čo najpresnejšie k ľavej žrdi. Som rád, že to tam padlo,“ opísal bulharský reprezentant svoj tretí presný zásah v belasom.

Rýchly gól nám uľahčil včerajší zápas. Pravda, Podbrezová ani po rýchlom údere nezmenila taktiku a naďalej urputne bránila s deviatimi hráčmi pred pokutovým územím. Obranný val sme prelomili v druhom dejstve, keď sa dvakrát presadil Andraž Šporar. „Rýchly gól nám určite pomohol. Súper však naďalej neúnavne bránil a snažil sa hrať na brejky. Podbrezovej sme však prakticky vôbec nič nedovolili. Naopak, vpredu sme boli aktívni a dali sme ďalšie dva góly. Víťazstvo rozdielom triedy je jednoznačne zaslúžené a veľmi dôležité,“ hovorí Vasil Božikov. Belasí zdolali Podbrezovú aj v šiestom meraní síl v Bratislave a len zveľadili priaznivú bilanciu vzájomných duelov. Zároveň sa v tabuľke udržali na prvom mieste. „Na prvom mieste sa chceme držať stále a zostať tam až do skončenia sezóny!“ Tak znejú slová nášho kapitána.

Po štvrtkovej tesnej prehre na Malte bolo dôležité vrátiť sa na víťaznú vlnu. Belasí to dokázali dominantným výkonom. „Je dobré, že sme po návrate z Malty už o tri dni hrali ligový zápas. Vďaka jasnému víťazstvu máme v kabíne lepší „spirit“ a nálada je hneď lepšia. Na odvetu proti Balzanu sa budeme pripravovať v lepšej atmosfére.“

Vasil nastúpil na ľavom kraji obrany, jeho miesto v stopérskej dvojici zaujal Kornel Saláta. Defenzívna formácia belasých si zastala svoje miesto a pomohla Michalovi Šullovi k čistému kontu. „Na ľavom kraji obrany som v minulosti odohral veľa zápasov, čiže s touto pozíciou vôbec nemám problém. Adaptoval som sa tam v podstate okamžite,“ vyhlásil bulharský reprezentant.

Už vo štvrtok o 19:30 čaká slovanistov odveta 2. kola kvalifikácie Európskej ligy s maltským Balzanom. V odvete budeme zmazávať jednogólové manko. „Chápem, že fanúšikovia neboli po prvom zápase spokojní. Snáď sme to aspoň sčasti odčinili víťazstvom nad Podbrezovou. Urobíme všetko, aby boli naši priaznivci šťastní po štvrtkovom zápase s maltským súperom. Na tento zápas sa zodpovedne pripravíme a pôjdeme za postupom,“ uzavrel Vasil Božikov.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.