Úvod Správy Niké liga V nedeľu za šiestym bratislavským víťazstvom nad Podbrezovou

V nedeľu za šiestym bratislavským víťazstvom nad Podbrezovou

Belasí sa v nedeľu o 19:00 stretnú s Podbrezovou.

V druhom kole Fortuna ligy privítame súpera, s ktorým máme výbornú bilanciu vzájomných zápasov. Podbrezovú sme v lige zdolali sedemkrát z celkových jedenástich meraní síl a priamo v Bratislave sme vyhrali päťkrát. Tréner Martin Ševela avizuje možné zmeny v zostave oproti pohárovému duelu na Malte.

Výprava Slovana priletela z Malty v noci zo štvrtka na piatok. V piatok dopoludnia naši futbalisti trénovali a dnes absolvovali ďalšiu tréningovú jednotku už so zameraním na súboj s Podbrezovou. „S hráčmi sme prebrali vystúpenie na Malte a poukázali sme na to, čo bolo zlé. Je dobré, že krátko po tomto zápase prichádza ligový súboj s Podbrezovou. Na Maltu treba zabudnúť a sústrediť sa na to, čo nás čaká. Predchádzajúce pohárové duely či zápas v Zlatých Moravciach mali z našej strany určitú kvalitu, o ktorú sa chceme oprieť aj proti Podbrezovej,“ povedal Martin Ševela.

Tréner belasých má jasný plán na úspech v zajtrajšom zápase. „Na súpera chceme od úvodu vybehnúť a diktovať tempo hry. Vpredu si treba vytvoriť čo najviac šancí s dostatočnou efektivitou. Naším cieľom je získať dôležité tri body a zároveň sa dobre naladiť na pohárovú Európu.“

Je možné, že proti Podbrezovej nastane v zostave určitá rotácia. „Niektorí hráči po súboji na Malte hlásili menšie zdravotné problémy. Na rozhodnutie mám ešte dosť času, no je možné, že pristúpim k zmene v zložení základnej jedenástky,“ uzavrel Martin Ševela.

S Podbrezovou sme v najvyššej súťaži odohrali jedenásť duelov. Sedemkrát sme vyhrali, dvakrát sa zrodila remíza a v dvoch prípadoch sme odchádzali s trpkosťou prehry. Priamo v Bratislave vyhrali belasí všetkých päť vzájomných duelov (postupne 2:1, 2:1, 3:1, 2:0 a 4:1).  

Podbrezová počas leta obmenila káder. Odišli skúsení hráči ako Kostelný, Kupčík, Djordjevič či Baez, naopak, do kádra pribudli viacerí juniori i mladý stopér Bartoš z Pohronia. Železiari angažovali aj skúsenosti v podobe Martina Barana a Michala Obročníka. Členom kádra je aj náš bývalý hráč Michal Breznaník.

Zápas ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová sa začína v nedeľu 29. júla o 19:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Ziemba – Kováč, Chládek. Vstupenky od 4 eur si môžete zakúpiť on-line na ticketmedia.sk, prípadne v pokladniciach štadióna pred zápasom.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.