Úvod Správy Európska liga Belasí odcestovali na Maltu

Belasí odcestovali na Maltu

Už zajtra sa naši hráči v úvodnom zápase 2. kola kvalifikácie Európskej ligy stretnú s Balzanom FC.

Výprava Slovana Bratislava dnes dopoludnia nabrala kurz na juh Európy. Na Maltu cestovalo dvadsať hráčov vrátane Aleksandara Čavriča a Ibrahima Rabia, ktorí v uplynulých dňoch hlásili menšie zdravotné ťažkosti.

Belasí absolvovali bezproblémový, dvojhodinový let špeciálom. Na Malte ich privítalo slnečné a teplé počasie, teploty sa šplhajú nad 30 stupňov. Horúčavu spríjemňuje aspoň vietor od mora. „Popoludní trochu oddýchneme a potom nás čakajú obvyklé predzápasové povinnosti. Absolvujeme tlačovú konferenciu a v čase výkopu zajtrajšieho duelu aj oficiálny tréning. Večer ešte máme tímový míting, na ktorom hráčom poskytneme informácie o našom súperovi,“ povedal ešte pred odletom Martin Ševela.

Dobre naladený tréner belasých nominoval na Maltu dvadsať futbalistov. „Cestuje sedemnásť hráčov do poľa a traja brankári. Nechceli sme nechať nič na náhodu. Všetci, ktorí s nami cestujú, sú zdraví a pripravení zasiahnuť do hry. Chýba len Jurij Medveděv, ktorého po zlomenine ruky čaká dlhšia rekonvalescencia.“

Aleksandar Čavrič z dôvodu zdravotných ťažkostí nebol v nominácii na duel v Zlatých Moravciach, Ibrahim Rabiu zase po necelej hodine striedal, keď v súboji s protihráčom utŕžil nepríjemný úder do hlavy. Obaja sú v poriadku a cestovali na Maltu. „Aleksandar Čavrič hlásil problémy so zadným stehenným svalom. Nechceli sme ísť do rizika, pričom výborne ho nahradil Boris Cmiljanič, ktorý v Zlatých Moravciach strelil víťazný gól. Konkurencia v tíme je vítaná a hráči, ktorí naskočia z lavičky a dostanú priestor, si dokážu zastať svoje miesto. Ibrahim inkasoval náraz pri súboji s protihráčom, po ktorom na okamih stratil vedomie. Bol na pozorovaní, našťastie už nemal žiadne príznaky bolesti hlavy či nevoľnosti. Je vo výprave a môžeme s ním počítať aj zajtra,“ vyhlásil tréner belasých.

Dôležitým faktorom zajtrajšieho zápasu môže byť hracia plocha. Na trojtisícovom Centenary Stadium je totiž položená umelá tráva. V kombinácii s vysokými teplotami a relatívne skorým časom úvodného výkopu zrejme bude na ihrisku poriadne horúco. A to doslova. „Predovšetkým sa musíme prispôsobiť daným podmienkam, aj o tom sú európske zápasy. Dôkladne sme sa pripravili, počas týždňa sme trénovali na ihrisku s umelou trávou na našej akadémii. Verím, že tým hráčom uľahčíme prechod na umelú trávu a rýchlejšie si zvyknú na iný povrch. Pri horúčavách teplo doslova sála z umelej trávy, preto budeme dbať aj na pitný režim. Urobíme maximum, aby sme to zvládli a vytvorili si výhodnú východiskovú pozíciu do odvety,“ uzavrel tréner belasých.

Doplníme, že predzápasová tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava je na programe o 17:00 a oficiálny tréning o 18:00. Z oboch vám prinesieme textové reportáže doplnené o fotografie. Zároveň pracujeme na tom, aby sme vám zajtrajší zápas mohli ponúknuť prostredníctvom internetového streamu na našom Youtube.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.