Úvod Správy Európska liga Predstavujeme nášho druhého európskeho súpera

Predstavujeme nášho druhého európskeho súpera

Čo čaká belasých na Malte?

Pre zdolanie prvej európskej prekážky cestovali slovanisti na juhovýchod Európy, teraz ich čaká let na ostrov v Stredozemnom mori. Aj druhý súper v kvalifikácii Európskej ligy 2018/19 je menšou neznámou. O postup sa pobijeme s maltským klubom Balzan FC, ktorý trochu nečakane vyradil azerbajdžanskú Kešlu (bývalý Inter Baku).

Balzan FC vznikol už v roku 1937 a prezentuje sa typickými národnými farbami – červenou a bielou. V poslednej sezóne najvyššej maltskej ligy obsadil druhé miesto, na víťaza z Valletty stratil tri body. Maltská liga sa skončila už na konci apríla, takže nás súper mal pred štartom kvalifikácie Európskej ligy dlhú zápasovú prestávku.

Od roku 2015 hrá Balzan každé leto v pohárovej Európe. Pri prvých troch účastiach v Európe vypadol už na prvej prekážke – postupne so Željezničarom Sarajevo, Neftči Baku a Videotonom.

Do aktuálneho ročníka Európskej ligy štartoval Balzan v pozícii nenasadeného tímu. V prvom zápase však na domácej pôde šokoval azerbajdžanský klub Kešla FK, keď vyhral 4:1. O góly maltského tímu sa postarali Effiong, Lecao, Kaljevič a Cadú. Odveta bola dramatická, keďže Kešla v závere zvýšila na 2:0 a už len jeden gól jej stačil na to, aby Balzan vyradila. Malťania však skórovali v nadstavenom čase a zabezpečili si postupovú definitívu.

Náš súper sa spolieha na služby viacerých legionárov. V kádri sú hráči z ôsmich rôznych krajín – okrem Malťanov majú najvýraznejšie zastúpenie futbalisti z krajín bývalej Juhoslávie. Tí sú doplnení kreatívnymi Juhoameričanmi z Brazílie, Uruguaju a Kolumbie.

V ofenzíve hrá prím Brazílčan Cadú, ktorý má však zlé spomienky na Slovan. V roku 2010 totiž hral za Crvenu Zvezdu Belehrad, ktorú sme po výsledkoch 2:1 vonku a 1:1 doma vyradili z Európskej ligy. A v lete 2014 zase Cadú nosil dres Šerifu Tiraspoľ, cez ktorý sme po výsledok 2:1 doma a 0:0 vonku postúpili do 3. predkola Ligy majstrov.

Zápas sa uskutoční na štadióne v Ta´Qali s kapacitou 3000 divákov. Na štadióne je položená umelá tráva. 

„Balzan má v kádri legionárov, ktorí priniesli určitú kvalitu. Nie je náhoda, že doma strelili azerbajdžanskému tímu štyri góly a napokon postúpili ďalej. Hrať sa bude na umelej tráve a vo veľkom teple, na čo budeme musieť reagovať. Sme technické mužstvo, čiže povrch s umelou trávou by nám mohol vyhovovať. Na Maltu pocestujeme s úlohou vybojovať si čo najlepšiu východiskovú pozíciu do odvety,“ povedal na margo súpera tréner belasých Martin Ševela.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.