Úvod Správy Niké liga Parádny gól satisfakciou za náročné obdobie

Parádny gól satisfakciou za náročné obdobie

Vukan Savičevič predviedol v Zlatých Moravciach nevídané sólo z vlastnej polovice ihriska.

Začiatkom mája utrpel po hrubom zákroku Ružomberčana Masla vážne zranenie. Mal zlomené tri rebrá a pomliaždené pľúca. Po viac než dvoch mesiacoch sa vrátil na ligové trávniky a stačili mu štyri minúty, aby sa uviedol parádnym zásahom. Vukan Savičevič mal po zápase v Zlatých Moravciach dôvod na úsmev.

Vukan je typ, ktorý neskrýva svoje pocity. Po stretnutí ním očividne lomcovali silné emócie a zdalo sa, že má od radosti chuť vyobjímať všetkých spoluhráčov i členov realizačného tímu. „Ďakujem trénerovi, že mi dal šancu a takisto ďakujem našim fanúšikom za podporu. Som jednoducho veľmi šťastný. Mal som zlomené tri rebrá, boli to bolestivé a nepríjemné chvíle. Teraz je už všetko fajn, som stopercentne fit a pripravený na každý zápas. Bolo to náročné obdobie, v konečnom dôsledku ma však posilnilo,“ povedal šťastný strelec po stretnutí.

Čiernohorský záložník prišiel na trávnik v 59. minúte a na gól potreboval len necelé štyri minúty. Jeho presný zásah si už teraz pýta nomináciu do ankety Gól mesiaca. Vukan si prebral loptu pred poliacou čiarou a svoj šprint zakončil nechytateľnou strelou. „Pomohol mi Moha, ktorý predviedol osemdesiatmetrový šprint po ľavej strane a stiahol na seba dvoch protihráčov. Moha mi otvoril priestor v strede. Nechcel som špekulovať, mal som v hlave len jedno – dať si loptu do stredu a vystreliť presne k žrdi. Vyšlo to, dal som jeden z najrýchlejších gólov v doterajšej kariére,“ usmial sa Vukan Savičevič.

Fanúšikom s dobrou pamäťou sa možno vynorili spomienky na duel z októbra 2016. Belasí vtedy pri Žitave vyhrali vysoko 5:1 a Vukan tiež strelil nádherný gól, keď z diaľky trafil pravačkou presne do šibenice. „Dobre si na to pamätám a priznám sa, tiež sa mi vynorili pekné spomienky. Trafil som vtedy do druhej brány, za ktorou boli naši fanúšikovia. Tento štadión mi zrejme sedí (úsmev).“ 

 

Belasí majú za sebou vydarený vstup do Fortuna ligy. Vylepšili priaznivú bilanciu duelov so Zlatými Moravcami – dosiahli devätnáste víťazstvo v tridsiatom vzájomnom zápase. „V druhom polčase sme naplno ukázali našu kvalitu. Máme výborných hráčov, takže ak do zápasu ideš ako náhradník, snažíš sa ísť na doraz, aby si bojoval o svoje miesto. Sme jeden tím, držíme spolu aj s trénerom. Ak je to v kabíne v poriadku, je to potom vidno aj na ihrisku,“ uzavrel Vukan Savičevič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
V rozmedzí troch dní nás čakajú dva domáce zápasy.
Milan Borjan po víťazstve v Trenčíne.
Názory trénerov po zápase 21. kola Niké ligy 2023/24 AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava (0:2).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.