Úvod Správy Európska liga Nenecháme nič na náhodu

Nenecháme nič na náhodu

Čo odznelo na tlačovej konferencii pred odvetou s Milsami Orhei...

Belasí si víťazstvom 4:2 v prvom zápase na ihrisku Milsami Orhei vytvorili výbornú východiskovú pozíciu na postup. Pred domácou odvetou však nemôže byť ani reči o podcenení či prípadnej výsledkovej kalkulácii. Z úst Martina Ševelu a Vasila Božikova znie jasný odkaz – chceme vyhrať a potešiť našich fanúšikov.

Pre našich priaznivcov pripravujeme program vo fanzóne, ktorá bude otvorená už dve hodiny pred úvodným výkopom. Vo fanzóne sa môžete tešiť na hudobný koncert, sprievodné aktivity, chutné občerstvenie i čapované pivo.

„Výsledok z prvého duelu hovorí v náš prospech, no sme len v polovici dvojzápasu. Nič nenecháme na náhodu, nepripúšťame žiadne kalkulácie. Od úvodu chceme byť dominantní a vytvoriť si gólové príležitosti. Potrebujeme, aby bol náš herný prejav lepší a lepší, pretože tým môžeme prilákať fanúšikov na štadión. Ich podpora je veľmi dôležitá a verím, že nás zajtra povzbudia vo väčšom počte,“ povedal Martin Ševela na oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii.

V prvom zápase nasadil náš tréner prakticky to najlepšie, čo má k dispozícii. V nedeľu sa začína domáca liga a tým pádom aj nabitý zápasový program. Prídu zmeny v zostave? „Mám v hlave niekoľko alternatív ohľadom základnej zostavy, no zatiaľ si ich nechám pre seba, do zápasu ešte zostáva dosť času. Možno príde k nejakej rotácii, uvidíme. Vždy však staviam hráčov, ktorí sa počas týždňa javia na tréningoch najlepšie a zároveň sú zdraví,“ povedal tréner belasých. Ten má k dispozícii kompletný káder, jedinou výnimkou je Jurij Medveděv, ktorý sa zotavuje po zlomenine ruky.

Zástupcovia Milsami boli po prvom zápase veľmi sklamaní. Dá sa očakávať, že Moldavci v odvete urobia maximum pre postup a otvoria hru, keďže potrebujú streliť minimálne tri góly. „Počítame s touto alternatívou. Súper nemá čo stratiť a je možné, že bude hrať na hrane rizika. Aj v Moldavsku sme však videli, že keď súper išiel vo väčšom počte dopredu, tak naši ofenzívni hráči mali viac priestoru na protiútoky. Snažíme sa to vnímať ako výhodu, pretože vždy sa hrá jednoduchšie, keď protivník viac otvorí hru a nestojí vzadu pred šestnástkou.“

Dnes belasí absolvovali predzápasový tréning na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky. Sú pripravení, aby vyradili moldavského súpera a prebojovali sa do ďalšieho kvalifikačného kola druhej najprestížnejšej európskej súťaže. „Prvý polčas sme v Moldavsku odohrali na veľmi solídnej úrovni, takto si to predstavujem. Druhé dejstvo nám odkrylo, že stále máme na čom pracovať. Na príprave vždy hráčom zdôrazňujem, že sme dôležitejší než súper. Ak si hráči budú plniť úlohy a budú disciplinovaní, tak zdoláme aj kvalitnejšie tímy než Milsami. Vo väčšine prípadov sú tieto zápasy o nás. Našou úlohou je urobiť aj v Európe maximum a dostať sa čo najďalej,“ uzavrel Martin Ševela. 

Za hráčsku kabínu predstúpil pred médiá kapitán Vasil Božikov. Na svojej prvej tlačovej konferencii v Slovane pôsobil ako správny kapitán – rázne a sebavedomo. „Súpera chceme od úvodu zatlačiť a dať najavo, že tu nemá šancu uspieť. Zvonku sme si priviezli výborný výsledok, ale ešte nič nie je hotové. Musíme hrať koncentrovane a disciplinovane. Je to prvý domáci zápas v novej sezóne, našich fanúšikov potešiť pekným futbalom i víťazstvom,“ vyhlásil kapitán belasých. 

Zápas ŠK Slovan Bratislava – FC Milsami Orhei sa začína vo štvrtok 19. júla o 18:30 a povedie ho slovinská rozhodcovská trojica Kajtazovic – Žunič, Vidali. Vstupenky od 4 eur si môžete zakúpiť on-line cez ticketmedia.sk, prípadne v deň štadiónu v pokladniciach od 16:30. Držitelia permanentiek majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Piatkový prípravný zápas s Karvinou sa neodohrá.
Na Tehelnom poli sa chystá ďalší veľký kultúrny zážitok.
Čo v prebiehajúcej sezóne spája Slovan Bratislava, Crvenu Zvezdu Belehrad a PAOK Solún?

Neprehliadnite

Pozrite si unikátne zábery zo zákulisia pri slávnostnom otvorení nového Tehelného poľa. Štadiónom vás prevedie Sajfa.
Využite špeciálnu ponuku a zakúpte si balík vstupeniek na najbližšie dva domáce zápasy.
Náš útočník je v nominácii Slovenska do 21 rokov na zápasy s Gréckom a Nórskom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.