Úvod Správy Európska liga Potešili štyri góly i podpora fanúšikov

Potešili štyri góly i podpora fanúšikov

Andraž Šporar strelil v Orhei druhý gól belasých.

Náš hrotový útočník skóroval v každom z posledných štyroch zápasov. Rozhodol federálny súboj so Slaviou a strelecky sa presadil aj v úvodnom zápase kvalifikácie Európskej ligy. Andraž Šporar si po zápase pochvaľoval spoluprácu s krídelníkmi a poďakoval sa fanúšikom, ktorí belasých podporili v Moldavsku.

Belasí prileteli z Moldavska v noci zo štvrtka na piatok a včera už absolvovali pozápasový tréning. Únava bola citeľná, no prebil ju dobrý pocit z víťazného vstupu do druhej najprestížnejšej európskej súťaže. „Radosť z víťazstva prebila akúkoľvek únavu. Pre nás bolo nesmierne dôležité vstúpiť do novej sezóny víťazstvom. Štyri góly na ihrisku súpera sú výborné, výrazne sme si priblížili postup do ďalšieho kola. Čaká nás ešte odveta, v ktorej opäť pôjdeme naplno. Chceme vyhrať a gólmi potešiť našich fanúšikov aj v Bratislave,“ povedal Andraž Šporar.

Kvalifikačné kolá európskych súťaží sú často náročné aj kvôli ťažším podmienkam na ihriskách menších klubov. Slovanisti však takéto problémy v Moldavsku nemali. Domáci klub im vyšiel maximálne v ústrety a pozitívom pre hru nášho tímu bol aj kvalitný trávnik, na ktorom sa dal hrať kombinačný futbal. „Bol to veľmi náročný zápas. Milsami nemá zlé mužstvo, navyše sú plne rozohraní z domácej ligy. Dôležitý bol rýchly prvý gól, po ktorom domáci zneisteli a naopak, my sme získali sebadôveru a pohodu.“

Do krajiny, kde sa dohovoríte po moldavsky (nárečie rumunčiny) i po rusky, cestovalo aj približne pätnásť fanúšikov Slovana. Ich prítomnosť bola pre hráčov príjemným prekvapením. „Klobúk dole pred týmito ľuďmi. Z Bratislavy do Moldavska je to naozaj ďaleko, preto nás veľmi príjemne prekvapilo, keď sme našich fanúšikov videli na tribúne. Ďakujeme im, že prišli a podporili nás. Pevne verím, že v tejto sezóne spoločne zažijeme viac európskych zápasov,“ vyhlásil slovinský reprezentant.

Andraž strelil druhý gól belasých, keď zužitkoval nezištnú prihrávku Mohu. Na prvý pohľad sa táto situácia mohla zdať jednoduchá, realita je však trochu iná... „Moha prešiel cez obrancu, ja som si zatiaľ hľadal miesto pred bránou. Poslal mi parádnu prihrávku pred odkrytú bránu, takže samotné zakončenie nebolo náročné. Nie je však ľahké nájsť si medzi obranou voľný priestor, kde sa odpútate od hráčov a môžete sa dostať do koncovky,“ priblížil šťastný strelec, ktorý bol aj pri štvrtom góle. Snažil sa zakončiť cez obrancu Craciuna, ktorý to nakoniec „vybavil“ zaňho, keďže si dal vlastenca.

Strelecká forma Andraža Šporara ide nahor. Skóroval v každom z posledných štyroch zápasov. Pokiaľ sa pozrieme na štatistiku od druhej polovice apríla, zistíme, že sa strelecky presadil v siedmich z desiatich duelov, do ktorých zasiahol (počítame aj prípravné zápasy). „Viem, že fanúšikovia odo mňa očakávajú góly. Vedzte, že každý deň robím maximum, aby som sa zlepšoval a dával ešte viac gólov za Slovan. Niektoré veci však potrebujú čas. Dôležité je, že tím zostal v lete pokope. S chalanmi sme si na seba zvykli, výborne sa mi spolupracuje so stredopoliarmi i krídelníkmi. Teším sa, že sa mi strelecky darí, no podstatný je vždy výsledok mužstva. Verím, že spoločne budeme úspešní aj v ďalších zápasoch, ktoré nás čakajú,“ uzavrel náš útočník. Pripomenieme, že odvetný duel s Milsami je na programe vo štvrtok o 18:30 v Bratislave. V prvom kole Fortuna ligy sa v nedeľu 22. júla predstavíme v Zlatých Moravciach.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.