Úvod Správy Európska liga Moha: Vytvorili sme si výbornú pozíciu do odvety

Moha: Vytvorili sme si výbornú pozíciu do odvety

Moha bol hrdinom večera v Orhei.

Dva góly dal, na ďalší prihral Andražovi Šporarovi a „vyrobil“ aj vlastenca v podaní moldavského obrancu. Moha bol včera neudržateľný, futbal mu evidentne chutil a svojím pohybom robil defenzíve domácich obrovské problémy.

Niet divu, že po zápase sa usmieval od ucha k uchu. Únavu prebila radosť, veď belasí si vytvorili výbornú východiskovú pozíciu do odvety. „Som veľmi šťastný, že sme vyhrali prvý súťažný zápas novej sezóny. Dali sme štyri góly, čo nám pred odvetou zaručuje výbornú východiskovú pozíciu. Samozrejme, ešte nemáme nič isté, no rozohrané to máme výborne. Spokojní sa môžeme vrátiť späť do Bratislavy a pripravovať sa na odvetu i štart domácej ligy,“ povedal Moha po stretnutí. Svoju európsku premiéru v Slovane zvládol výborne. „Dva góly ma samozrejme tešia, pri lepšej efektivite z toho mohol byť aj hetrik (úsmev). Pomohol som tímu, to je najpodstatnejšie. Strieľať góly a prihrávať je predsa moja práca, a vždy sa ju snažím splniť čo najlepšie.“

Výprava Slovana približne o jednej v noci pristála na bratislavskom letisku. Včerajší program bol poriadne náročný aj vzhľadom na množstvo presunov, v lietadle však vládla dobrá a družná nálada. Prvý súťažný zápas sezóny vždy nastaví zrkadlo – a najmä prvý polčas ukázal veľmi peknú tvár. „Prvý polčas bol vynikajúci, naposledy sme ho tak dobre odohrali asi pri februárovom víťazstve nad Žilinou. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili a strelili sme tri góly. Škoda krátkeho výpadku v druhom polčase, takéto veci by sa nám v neskoršom priebehu súťaže mohli vypomstiť.“

Moha rozohral svoj skvelý part už v desiatej minúte. Na ľavom krídle si prebral dlhý pas od Nona a potom už dobre vedel, čo treba urobiť. „Nono mi krásne prihral na ľavú stranu. Chcel som sa s loptou natlačiť do stredu, kľučkou som sa zbavil obrancu a podarilo sa mi obstreliť brankára. Rýchly prvý gól nám veľmi pomohol, súpera sme otvorili a zároveň sme sa upokojili,“ opísal šťastný strelec svoj prvý presný zásah. Následne v 22. minúte sa Moha zoči-voči brankárovi neulakomil a ešte krížne prihral Andražovi Šporarovi, ktorý zakončil do prázdnej brány. A tesne pred prestávkou pridal Maročan so španielskym pasom aj tretí gól belasých. „S Čakim (Aleksandar Čavrič, pozn. red.) a Dávidom Holmanom nám vyšla parádna kombinácia na jeden dotyk. Dávid mi loptu posunul do stredu a brankára som sa mohol opýtať, kam to chce,“ zasmial sa Moha.

Výkon Mohu ocenili potleskom aj domáci priaznivci a chválili ho aj moldavskí žurnalisti na pozápasovej tlačovej konferencii. Nášho krídelníka tešia aj pozitívne odozvy od fanúšikov na sociálnych sieťach. „Vždy ma to poteší, keď ma fanúšikovia pochvália. Zvlášť ďakujem fanúšikom, ktorí vycestovali do Moldavska a podporili nás. Nie je to však len o mne. Všetci, ktorí boli na ihrisku, vydali zo seba maximum a víťazstvo vybojoval celý tím. Teším sa už na odvetu i na ďalšie zápasy,“ uzavrel 24-ročný rodák z marockého mesta Oujda.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.