Úvod Správy Európska liga Tešíme sa na úvodný európsky zápas

Tešíme sa na úvodný európsky zápas

Slovanisti sa vo štvrtok o 19:00 pedstavia na ihrisku FC Milsami Orhei.

„Pôjdeme za víťazstvom, musíme si však dať pozor na silné stránky súpera,“ znie z úst belasých pred úvodným duelom 1. kola kvalifikácie Európskej ligy s Milsami Orhei. Naši futbalisti dnes v Moldavsku absolvovali predzápasový tréning.

Ešte pred tréningom sa konala oficiálna tlačová konferencia, na ktorej sa zúčastnili hlavný tréner Martin Ševela a zástupca hráčov Aleksandar Čavrič. Moldavských novinárov zaujímali tradičné veci – s akými ambíciami Slovan pricestoval do Moldavska, ako vnímame pozíciu papierového favorita a čo vieme o súperovi.

„Nebudeme sa skrývať, sme v pozícii favorita. Papier však neznamená nič. Dôležité je, aby sme našu kvalitu preniesli na ihrisko. Nič nenecháme na náhodu, nebude tam žiadne vyčkávanie či oťukávanie. Naopak, od začiatku zápasu chceme byť dominantní a vytvoriť si gólové príležitosti. Opäť bude dôležitá efektivita. Pokiaľ strelíme góly na ihrisku súpera, budeme mať lepšiu východiskovú pozíciu do odvety, a presne to je náš cieľ,“ povedal Martin Ševela na tlačovej konferencii pred zajtrajším duelom.

„Súpera sme si analyzovali, vieme, čo môžeme očakávať. Milsami je v lige len tri body za silným Šerifom Tiraspoľ, to niečo hovorí o jeho kvalite. My sme však dôležitejší než súper, záležať bude v prvom rade na tom, ako k zápasu pristúpime. Tešíme sa na prvý ostrý zápas novej sezóny a chceme úspešne začať európsku cestu,“ dodal tréner belasých.

Belasí sú ubytovaní v tichom prostredí v centre Kišiňova. Večer absolvovali približne hodinovú cestu do Orhei, kde bol na programe predzápasový tréning. Hráči i realizačný tím si pochvaľovali kvalitu hracej plochy, ktorá umožní hrať kombinačný futbal. Na štadióne, ktorý bol zrekonštruovaný v roku 2007, je jedna veľká hlavná tribúna s kapacitou 2539 divákov. Domácich zvykne na ligových dueloch podporovať približne 1200 divákov, pričom vstupné je v prepočte jedno euro.

Na zajtrajší zápas sa domáci klub rozhodol pre voľné vstupné. Táto informácia je dôležitá aj pre našich fanúšikov, ktorí vycestujú do Moldavska.

V Moldavsku vládne typické letné počasie, teploty sa šplhajú cez tridsať stupňov. Počas tréningu však už slnko postupne zašlo a aj teploty poklesli na prijateľnejšie hodnoty.

Hráči sú pozitívne naladení a tešia sa na zajtrajší zápas. „Osobne sa už nemôžem dočkať, teším sa na prvý zápas novej sezóny. O súperovi toho veľa neviem, no tréneri pre nás pripravujú videoanalýzu, kde poukážu na silné i slabé stránky nášho protivníka. Prišli sme si sem po víťazstvo, aby sme tak pred odvetou boli k postupu bližšie než súper. Nálada v tíme je dobrá, dnes sme si schuti zatrénovali a sme plne pripravení na zajtrajší zápas,“ povedal Aleksandar Čavrič.

Zajtrajší zápas bude vysielaný na streame prostredníctvom portálu Laola.tv. Duel povedie ukrajinská rozhodcovská trojica Romanov – Bekker, Šlončak.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.