Úvod Správy Európska liga Belasí odcestovali do Moldavska

Belasí odcestovali do Moldavska

Výprava Slovana úspešne pristála na letisku v Kišiňove.

Naši futbalisti dnes dopoludnia odcestovali do Moldavska, kde ich čaká úvodný zápas v kvalifikácii Európskej ligy 2018/19. Dnes majú hráči na programe predzápasový tréning, ktorý sa uskutoční na ihrisku v Orhei v čase výkopu zajtrajšieho duelu.

Belasí absolvovali bezproblémový, približne deväťdesiatminútový let špeciálom. Výprava je ubytovaná v Kišiňove, odkiaľ je to 50 kilometrov do Orhei. Výhodou môže byť, že prvý zápas odohráme na ihrisku súpera. „Vnímam to ako miernu výhodu. Od začiatku sa budeme snažiť diktovať tempo hry. Pokiaľ strelíme minimálne jeden gól, tak to bude výborné, pretože nám to uľahčí pozíciu smerom do odvety. Cieľ je jasný – vytvoriť si takú pozíciu, aby sme pred odvetou boli k postupu bližšie než súper,“ povedal Martin Ševela na margo zajtrajšieho duelu.

Tréner belasých má k dispozícii takmer kompletný káder. Kvôli zraneniam budú chýbať traja hráči. „Zranení sú Adam Laczkó, Milan Rundič a Jurij Medveděv, ktorý bol účastníkom autonehody a má zlomenú ruku. Jurij našťastie neutrpel vážnejšie zranenie, no v najbližších dňoch určite nebude k dispozícii.“

S mužstvom cestoval aj Dejan Dražič, ktorý vinou menších zdravotných problémov vynechal posledný prípravný duel. „Dejan s nami odcestoval do Moldavska. Ešte máme dosť času, aby sme sa rozhodli, či ho použijeme aj v zápase,“ vyhlásil Martin Ševela. Ten pochválil letnú posilu Mitcha Apaua, ktorého čaká prvá ostrá skúška v belasom. „Poviem otvorene, že Mitch ma veľmi milo prekvapil. Rýchlo sa aklimatizoval a zatiaľ si zastal svoje miesto v tíme. Mitch je silovo aj rýchlostne veľmi dobre vybavený hráč. Potrebujeme s ním ešte pracovať na taktických veciach, aby sa zohral s hráčmi v obrannej formácii. Ukazuje však ochotu pracovať a som presvedčený, že bude platnou posilou.“

Kým v Bratislave od rána pršalo, v Kišiňove privítalo našich futbalistov o poznanie teplejšie počasie. V Moldavsku je slnečno, teploty sa šplhajú cez tridsať stupňov celzia. „Musíme sa vyrovnať s miestnymi špecifickými podmienkami. Je to však motivácia, pretože ak prejdeme cez týchto súperov, čakajú nás zápasy na väčších, krajších štadiónoch. Nečaká nás nič jednoduché, súper je kompaktný v defenzíve a vyráža do rýchlych brejkov. Hráčom ukážeme súpera na videu a dáme im čo najviac informácií, aby vedeli, čo ich čaká,“ dodal tréner belasých.

O 16:00 je na programe tlačová konferencia nášho tímu za účasti trénera Martina Ševelu a Aleksandara Čavriča. Predzápasový tréning absolvujú belasí o 19:00 na štadióne Milsami Orhei. V priebehu dneška vám prinesieme informácie a fotografie z tlačovej konferencie i tréningu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.