Úvod Správy Európska liga Európske zápasy majú zvláštne čaro

Európske zápasy majú zvláštne čaro

Dávid Holman sa už nemôže dočkať prvého súťažného súboja sezóny 2018/19.

Už v stredu dopoludnia naberie výprava Slovana Bratislava smer Moldavsko. Belasých tam čaká prvá prekážka v novej edícii Európskej ligy – moldavský vicemajster a víťaz pohára FC Milsami Orhei. V našom kádri majú európske skúsenosti viacerí hráči, medzi ktorých patrí aj Dávid Holman.

Belasí dnes dopoludnia absolvovali posledný tréning pred odletom na juhovýchod Európy. „Vyskúšali sme si nejaké ofenzívne cvičenia, hru a taktiež sme trénovali štandardné situácie. Bol to intenzívny, dobrý tréning. Som presvedčený, že sme dobre pripravení na štvrtkový zápas,“ povedal Dávid po dnešnom tréningu, ktorý zakončil vskutku kuriózne. Pri nácviku streľby napálil loptu do brvna, odkiaľ sa od hlavy Martina Trnovského odrazila až do siete. „Kuriózny gól, ale Martin je mladý brankár, určite sa z toho pozviecha,“ zasmial sa Dávid Holman.

V Moldavsku čaká našich futbalistov horúce počasie (aktuálne cez 30 stupňov celzia) a špecifické podmienky krajín, nachádzajúcich sa v regióne Balkánu. Proti nám bude stáť súper, ktorý sa vyznačuje najmä dobrou defenzívou. „Očakávam, že súper bude predovšetkým brániť a čakať na brejky. Musíme byť plne koncentrovaní na svoj výkon a predviesť to, na čom pracujeme počas tréningov. Ideálne by bolo neinkasovať a streliť minimálne jeden gól. Chceme si vytvoriť výhodnú východiskovú pozíciu do odvety,“ vyhlásil 25-ročný rodák z Érsekvadkertu.

Dávid si počas svojej kariéry zahral v Európe za Ferencváros, Lech Poznaň či Debrecín. Na konte má jeden pamätný štart v skupine Európskej ligy, keď s Lechom Poznaň vybojoval víťazstvo 2:1 na pôde talianskej Fiorentiny. V čom sú európske zápasy iné než „bežné“ ligové? „V domácej lige hráš proti tímom, ktoré väčšinou dobre poznáš. Naopak, v Európe sú súperi z rôznych krajín, stretnete sa tam s rôznymi hernými štýlmi. Európske zápasy preto majú svoje čaro a pre mňa osobne je to vždy udalosť. Preto verím, že európsku cestu začneme úspešne a že cez Milsami prejdeme do ďalšieho kvalifikačného kola.“

Letné prípravné obdobie je definitívne na konci, na rad prichádzajú súťažné zápasy. Ako vníma Dávid začiatok novej sezóny? „Cítim zdravé napätie, som nadšený, že už prichádzajú ostré zápasy. Pretože práve zápasy, v ktorých ide o body a víťazstvá, sú pre futbalistu tou najkrajšou časťou športového života. Podobne naladení sú aj chalani v kabíne, všetci sa tešíme, až to konečne vypukne,“ povedal náš ofenzívny stredopoliar.

Počas letnej prípravy strelil Dávid dva góly a tradične platný bol aj pri vytváraní príležitostí pre spoluhráčov. Zdá sa, že aj on je na nový ročník pripravený v dobrej forme. „Na ihrisku sa cítim dobre. Počas leta sme tvrdo trénovali, teraz to treba preniesť aj na ihrisko. V novej sezóne chcem gólmi, asistenciami a prácou pre mužstvo opäť pomôcť Slovanu, aby vyhrával. Práve kolektívny úspech je najdôležitejší,“ uzavrel Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.