Úvod Správy Prípravné zápasy Sme pripravení na výzvy novej sezóny

Sme pripravení na výzvy novej sezóny

Moha sa v záverečnom prípravnom zápase dvakrát strelecky presadil.

Náš krídelník aj počas letnej prípravy potvrdzoval svoje kvality. Moha podal výborný výkon v súboji so Slaviou, keď robil nemalé problémy obrane pražského celku. Včera strelil do siete výberu Club América dva góly, pričom najmä ten druhý sa radí medzi výstavné.

Krátko po prestávke vyslal striedajúci Ibrahim Rabiu peknú prihrávku do behu Aleksandarovi Čavričovi. Ten prihral do stredu Mohovi a výsledkom ich spolupráce bol krásny gól. Právom si vyslúžil potlesk fanúšikov. „Čaki vymyslel krásnu akciu, parádne prenikol po pravom krídle a loptu mi dal pod seba do stredu. Prebral som si ju a snažil som sa vystreliť čo najpresnejšie k bližšej žrdi. Som rád, že to bol pekný futbalový moment pre oko diváka,“ povedal Moha po zápase. V Prahe sa dostal do viacerých šancí, nepotykal si však s koncovkou. Včera to bolo o poznanie lepšie. „Mal som tam viac šancí, no ani raz som netrafil bránu. Počas týždňa si ma vzal tréner bokom a povedal, že mám strieľať menej prudko, ale presnejšie. Snáď som splnil jeho pokyny,“ zasmial sa vždy dobre naladený Maročan so španielskym pasom.

Belasí súbojom s Club América ukončili sériu letných prípravných zápasov. Víťazstvo nad mladučkým výberom mexického klubu určite neradno preceňovať. Na druhej strane, hráči mali v ofenzíve viac priestoru na kombinácie. Po pekných akciách padol prvý, štvrtý i piaty gól Slovana. „Ak by som sa prehnane radoval z víťazstva nad veľmi mladým výberom Club América, tak by to nebolo správne. Vždy však záleží na vás, ako k zápasu pristúpite a či si z neho niečo užitočné odnesiete. Preto som sa snažil ísť stále naplno a pomôcť mužstvu k čo najvyššiemu počtu gólov v sieti súpera. Pre naše sebavedomie je dobré, že sme vyhrali posledné dva zápasy v príprave. Myslím si, že aj tento zápas mal svoj účel a pomohol nám. Zápas je vždy lepší než tréning.“

Dnes hráči absolvovali jednu tréningovú jednotku. Príprava sa pomaly začína uberať smerom k najbližšiemu zápasu, ktorý už ponesie prívlastok súťažný. Vo štvrtok 12. júla o 19:00 SELČ sa predstavíme v súboj kvalifikácie Európskej ligy na pôde Milsami Orhei. „Letné obdobie ubehlo veľmi rýchlo, ani som sa nenazdal, a je tu nová sezóna (úsmev). Som presvedčený, že sme kvalitne pripravení na nové výzvy. V lete nenastalo v tíme veľa zmien, pričom noví hráči zapadli veľmi dobre. Veľmi sa už teším na súťažné zápasy v Európskej lige i v domácej súťaži,“ vyhlásil 24-ročný rodák z marockého mesta Oujda.

Čo Moha očakáva od zápasu v Moldavsku? „Nebude to nič jednoduché. Milsami zdatne sekunduje Šerifu Tiraspoľ, ktorý pravidelne hráva v skupinovej fáze Európskej ligy. Na zápas sa poctivo pripravíme. Pocestujeme tam s cieľom vyhrať a vytvoriť si dobrú východiskovú pozíciu do odvety.“

Moha prišiel do Slovana v zimnom prestupovom období a medzi fanúšikmi si stihol získať veľkú obľubu. Jeho futbalový prejav je skutočne jedinečný a nezameniteľný. Sám hráč si pôsobenie v belasom a život v Bratislave pochvaľuje. „Cítim sa tu vynikajúco. Môžem sa plne koncentrovať na futbal a hrám v tíme, ktorý má najvyššie ciele, čiže motiváciu cítim každý deň. Zamiloval som si Bratislavu, ktorá sa páči aj mojej rodine. Verím, že nová sezóna bude úspešná a so Slovanom získam ďalšie trofeje,“ uzavrel Moha.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.