Úvod Správy Prípravné zápasy Góly a víťazstvá prospešné pre sebavedomie celého mužstva

Góly a víťazstvá prospešné pre sebavedomie celého mužstva

Martin Ševela v rozhovore hodnotí zápas s Club América i celú letnú prípravu.

Belasí včerajším víťazstvom nad Club América uzavreli letnú prípravu. Počas nej sme odohrali šesť zápasov s bilanciou tri víťazstvá, dve remízy (po oboch sme neboli úspešní v penaltovom rozstrele) a jedna prehra. Vrcholom letného prípravného obdobia bol určite zápas s pražskou Slaviou, ktorú sme zdolali 1:0 a do Bratislavy sme si odviezli Pohár Ferdinanda Daučíka.

Začnime včerajším prípravným duelom s výberom Club América. Ako hodnotíte tento zápas?

Výsledkovo sa nám vydaril, skóre sme mohli ešte navýšiť, boli tam vyložené šance. Nemôžeme preceňovať tento výsledok, naopak, treba zostať nohami na zemi. Úprimne si musíme povedať, že súper nebol natoľko nebezpečný. Bol to však dobrý zápas na upevnenie zdravého sebavedomia tímu, dobre sme si zastrieľali a presadili sa takmer všetci ofenzívni hráči. Veľmi náročný súboj sme odohrali pred týždňom proti Slavii, v ňom sme uspeli a v niečom nám určite pomohol aj tento zápas s mexickým tímom. Gólov a víťazstiev totiž nikdy nie je dosť a vždy pomôžu sebavedomiu celého mužstva.

Bol to posledný prípravný duel, už o týždeň nás čaká ostrý štart do novej sezóny 2018/19. Splnila príprava vaše očakávania?

Som spokojný s priebehom prípravy a prístupom hráčov, ktorí sa k tomu postavili zodpovedne a poctivo odmakali naplánované tréningové jednotky. Je veľmi dobré, že sa nám až na malé výnimky vyhli zranenia a väčšina hráčov mohla celý čas naplno trénovať. Absolvovali sme krátke sústredenie v Česku, inak sme sa pripravovali v domácich podmienkach. V tíme neustále prebieha boj o miesta v zostave, čo je výborné, pretože hráči sú nútení sa zlepšovať každým tréningom. Som presvedčený, že sme počas leta urobili krok vpred. Samozrejme, stále je na čom pracovať, potrebujeme byť v zápasoch ešte dominantnejší a hlavne efektívnejší. Samotná príprava sa však naplno prejaví až počas sezóny, výsledky vám ukážu zrkadlo. Všetci urobíme maximum, aby výsledky v Európe i doma boli čo najlepšie.

Už o týždeň sa predstavíme v úvodnom zápase prvého kola kvalifikácie Európskej ligy na ihrisku Milsami Orhei. Čo ste o tomto súperovi stihli zistiť?

Milsami sme už mali možnosť vidieť v ich ligových zápasoch. Tento tím ma výbornú defenzívu, hráči sú po fyzickej stránke na zaujímavej úrovni. Ich obrana pracuje kompaktne, pred týždňom remizovali so Šerifom Tiraspoľ 0:0, takže kvalita v tíme určite je. Budeme musieť byť obozretní, uvidíme, aké tam bude počasie a v akom stave bude ihrisko. Nebudeme nič meniť na našom štýle hry založenom na kombinačnom futbale, no samozrejme, treba sa adaptovať na miestne špecifické podmienky. Pôjdeme tam s cieľom zvíťaziť a vytvoriť si čo najlepšiu východiskovú pozíciu do odvety.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.