Úvod Správy Prípravné zápasy Hladké víťazstvo v záverečnom prípravnom zápase

Hladké víťazstvo v záverečnom prípravnom zápase

Belasí zvíťazili nad Club América 5:0.

Slovanisti v poslednom prípravnom zápase pred začiatkom novej sezóny zvíťazili nad výberom mexického tímu Club América 5:0. Dva góly strelil Moha, raz sa presadili Andraž Šporar, Dávid Holman a Boris Cmiljanič  Prvý súťažný zápas sezóny odohráme už o týždeň na pôde moldavského tímu Milsami Orhei.

Nad Bratislavou sa pred zápasom prehnala búrka, no tesne pred výkopom sa dážď upokojil a tak sa začalo načas. Hostia nastúpili s výberom mladších hráčov, potenciálnych talentov najznámejšieho mexického klubu. Belasí začali veľmi dobre a už po siedmich minútach otvorili skóre. Čavrič nabil do stredu šestnástky Šporarovi, ktorý trafil z voleja k ľavej žrdi – 1:0. Zakrátko Moha nacentroval na zadnú žrď Čavričovi, ktorý hlavou tesne minul. Naši futbalisti kontrolovali hru, hostia mali niekoľko náznakov akcií, tie ale končili ďaleko od Šullovej brány. V 24. min sme mali k dispozícii štandardnú situáciu z 25 metrov. Dávid Holman trafil ponad múr k bližšej žrdi a aj keď si brankár na loptu siahol, jej ceste do siete nezabránil – 2:0. Tradične aktívny bol Moha, ktorý v 36. min prešiel po ľavej strane až do šestnástky, kde ho fauloval obranca hostí. Sám faulovaný Moha premenil penaltu strelou k ľavej žrdi – 3:0.

Hneď po prestávke predviedli belasí krásnu akciu. Striedajúci Rabiu vysunul na pravom krídle Čavriča, ktorý prešprintoval dopredu a prihrávkou do stredu vyzval do koncovky Mohu. Ten sa z druhého dotyku oprel do lopty a krásne ju umiestnil k žrdi – 4:0. V 58. min Holman krásne vysunul Mohu, ktorý sa uvoľnil v šestnástke a situáciu ešte šperkoval prihrávkou do päťky. Tam už však zasiahol obranca hostí. V 75. min vybojoval Apau priamy kop zo 17 metrov. Suchockij vyslal prudkú strelu, trafil však Salátu, od ktorého sa lopta odrazila tesne vedľa. Po tvrdom zákroku na Čavriča sme mali v 84. min k dispozícii pokutový kop. Cmiljanič ho však nepremenil, brankár vyrazil jeho strelu k pravej žrdi. Cmiljanič si napravil chuť v poslednej minúte, keď dopravil do siete prihrávku Čavriča - 5:0. V samom závere ešte Hološko mieril sám na brankára, ten však jeho koncovku vystihol.

ŠK Slovan Bratislava – Club América 5:0 (3:0)

Góly: 36. a 47. Moha (prvý z 11 m), 7. Šporar, 24. Holman, 90. Cmiljanič

Slovan: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov (66. Saláta), Suchockij – de Kamps (46. Rabiu) – Nono, Holman (69. van Haaren) – Čavrič, Šporar (69. Hološko), Moha (66. Cmiljanič)

Club América: Duran – Mena, Uribe, Ortega, Padilla – Quintero, Liera, Naneda, Mauri – Sanchez, Leal

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.
Zisk jubilejného 30. titulu rezonoval aj za hranicami Slovenska a naši bývalí hráči na Slovan nezabudli.