Úvod Správy Prípravné zápasy Čaká nás záverečná previerka pred štartom Európskej ligy

Čaká nás záverečná previerka pred štartom Európskej ligy

Belasí vo štvrtok o 19.00 h privítajú mexický tím Club América.

Príprava na novú sezónu vrcholí – už o týždeň odohráme úvodný duel kvalifikácie Európskej ligy. Poslednou previerkou pred ostrým štartom nového ročníka bude prípravný zápas s najznámejším mexickým klubom Club América. Duel sa odohrá vo štvrtok 5. júla o 19.00 h na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky. Vstup je voľný, tešiť sa môžete aj na čapované pivo a kofolu zadarmo.

Naši futbalisti počas týždňa štandardne trénovali v domácich podmienkach. Nálada v tíme sa po piatkovom víťazstve nad Slaviou ubrala pozitívnym smerom. „Víťazstvo nad špičkovým českým tímom nám veľmi pomohlo, celý týždeň sa niesol v pozitívnom duchu. V tréningovom procese sme sa zamerali na výstavbu akcií už od brankára, pretože chceme byť futbaloví a nehrať iba dlhé lopty na hrotového útočníka. Nacvičovali sme varianty výstavby útoku z vlastnej polovice. V tejto fáze prípravy venujeme viac pozornosti aj štandardným situáciám. Jednak dôslednosti pri ich bránení, a takisto nepredvídateľnosti pre súpera pri útočných štandardkách,“ zhrnul Martin Ševela doterajší priebeh týždňa.

V generálke vyzveme výber najúspešnejšieho mexického klubu Club América, ktorý v minulej sezóne skončil v domácej súťaži na druhom mieste. Fanúšikovia sa môžu tešiť na zaujímavú konfrontáciu dvoch rozličných futbalových štýlov. „Rozprával som sa s Davidom Depetrisom, ktorý hrával v Mexiku, a povedal, že Club América má vyspelé, kvalitné mužstvo. Náročné zápasy sú však presne to, čo v aktuálnej fáze prípravy potrebujeme. Budeme sa snažiť oprieť o pozitíva zo zápasu so Slaviou a preniesť na ihrisko veci z tréningov.“

Kým v úvodných prípravných dueloch sa do hry dostali dve jedenástky, proti Slavii už náš tréner zrealizoval len štyri striedania. „Je dôležité, aby si hráči na seba zvykli a v ťažkých zápasoch sa mohli oprieť jeden o druhého. V obrane sa nám uzdravil Arťom Suchockij, ktorý na jar neodohral ani jeden zápas, takže on vyslovene potrebuje plnú záťaž. Nielen Arťom, ale aj ostatní potrebujú hrať a pilovať vzájomnú súhru,“ vyhlásil tréner belasých.

Tím trénuje takmer v kompletnom zložení. „Menšie problémy má David Strelec, ktorého trápi zadný stehenný sval. Vukan Savičevič, ktorý utrpel vážne zranenie v májovom stretnutí v Ružomberku, už s nami naplno trénuje, no do zápasu to ešte nie je. Postupne budeme aj uňho zvyšovať záťaž, aby bol stopercentne pripravený na zápasové tempo. Ostatní hráči sú v poriadku, opäť nastúpime v tom najsilnejšom zložení,“ uzavrel Martin Ševela.

Predstavenie súpera

Club América je považovaný za najznámejší a najúspešnejší mexický klub. Získal dvanásť majstrovských titulov a päťkrát vyhral domáci pohár. Sedemkrát vyhral šampionát klubov v rámci asociácie CONCACACF. Svoje domáce zápasy hráva na Estadio Azteca s kapacitou 87 000 divákov. Klubovými farbami sú žltá a modrá. Najväčšou hviezdou klubu je francúzsky ofenzívny stredopoliar Jérémy Ménez, ktorý v minulosti hral aj za AS Rím, PSG či AC Miláno.

Počas letnej prípravy sa Club América pripravuje v USA i v Európe. V Bratislave sa predstavia predovšetkým mladí hráči z kádra mexického tímu. 

Prípravný duel medzi ŠK Slovan Bratislava a Club América sa odohrá vo štvrtok 5. júla o 19.00 h na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky. Vstup pre fanúšikov je voľný, v bufetoch bude pre vás pripravené čapované pivo a kofola zadarmo.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.