Úvod Správy Prípravné zápasy Konkurencia núti ísť na limit v každom tréningu i zápase

Konkurencia núti ísť na limit v každom tréningu i zápase

Nono sa v Slovane rozohral k výborným výkonom.

José Antonio Delgado Villar, ktorému však nikto nepovie inak ako Nono, je jedným zo zaujímavých futbalistov, ktorých Slovan získal v zimnom prestupovom období. So skúsenosťami z La Ligy priniesol do mužstva svoj jedinečný štýl hry. Postupne sa zapracoval do zostavy a nielen v letnom prípravnom období robí radosť trénerom i fanúšikom.

Nono je po ľudskej stránke typický Španiel – otvorený, výrečný a aj trochu emotívny. Rovnako na ihrisku vidno, že prešiel španielskou futbalovou školou. Aj keď často hrá na poste šestky, čiže defenzívneho štítu, vždy hľadá konštruktívne riešenia situácií. „Už som to povedal niekoľkokrát, no rád to zopakujem – v Slovane a Bratislave som veľmi, veľmi šťastný. Máme perfektné mužstvo, s takýmito futbalistami je radosť hrať. Na mojom poste je silná konkurencia, čo je len dobré. Automaticky vás to núti ísť počas každého tréningu i zápasu až na limit,“ povedal španielsky stredopoliar.

Nono si po príchode postupne vybojoval miesto v základe. Od začiatku zápasu prvýkrát nastúpil v odvete semifinále pohára v Trnave a do konca sezóny už nevynechal ani minútu. Aj počas letnej prípravy sa zatiaľ prezentuje vo veľmi dobrom svetle. „Cítim sa lepšie než počas jarnej časti. Vyplýva to aj z rodinnej pohody. Dcérka, ktorá sa narodila v marci, už toľko neplače a lepši spí, vďaka čomu sa lepšie vyspím aj ja (smiech). Pokiaľ máte doma pohodu a žijete v meste, ktoré ste si zamilovali, tak sa to prejaví aj vo vašom výkone na ihrisku. Všetko pozitívne z rodinného života prenášam aj na ihrisko, vďaka čomu sa mi darí ešte lepšie.“

S naším stredopoliarom sme sa rozprávali po piatkovom federálnom derby v Prahe. Zaujímavé bolo, že Nono odohral prvý polčas ako tzv. šestka, kým v tom druhom sa presunul o niečo vyššie, vedľa Dávida Holmana na pozíciu tzv. osmičky. Zápas začínal ako defenzívny štít, dokončil ho ako "spojka" medzi defenzívou a ofenzívou. „Môžem hrať na poste šestky i osmičky. Sú tam určité rozdiely, no nemám problém sa tomu prispôsobiť. Vždy je to na trénerovi – on povie, kde budem hrať, a ja urobím na ihrisku maximum. Snažím sa pomôcť tímu, aby sme spoločne dosiahli čo najlepšie výsledky,“ vyhlásil futbalista, ktorý od svojich pätnástich rokov pôsobil v Betise Sevilla.

Naše mužstvo sa počas leta veľmi nezmenilo, kostra tímu zostala pokope. Bolo výborné v piatok po zápase sledovať spontánnu radosť hráčov zo zisku prvej tohtosezónnej trofeje, venovanej legendárnemu Ferdinandovi Daučíkovi. Víťazstvo netreba preceňovať, skalp Slavie však určite potešil. „Vnímal som to už ako prvý súťažný zápas sezóny, malo to náboj aj emóciu. S chalanmi v kabíne sme si na seba postupne zvykli a rozumieme si čoraz lepšie na ihrisku aj mimo neho. Myslím si, že sa zlepšujeme každým zápasom, no stále treba makať, aby sme na štart nového ročníka boli pripravení čo najlepšie. Osobne sa už veľmi teším na európske zápasy i štart domácej súťaže. Všetci vieme, že v tejto sezóne budeme mať pred sebou najvyššie ciele,“ dodal Nono. Belasí od začiatku nového týždňa opäť intenzívne trénujú. Vo štvrtok o 19:00 na Pasienkoch privítame v generálke na novú sezónu najznámejší mexický klub Club América.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.