Úvod Správy Prípravné zápasy Šulla: V zápase treba ukázať emócie

Šulla: V zápase treba ukázať emócie

Michal Šulla bol jednou z najvýraznejších postáv federálneho derby so Slaviou Praha.

Svoje si užil v semifinálovej odvete v Trnave a „miláčikom“ fanúšikov súpera sa stal aj včera v Prahe. Michal Šulla zneškodnil minimálne tri čisté šance Slavie a svoju rolu zohral aj pri nepremenenej penalte pražského celku.

Prebiehala 86. minúta, keď rozhodca nariadil veľmi spornú penaltu pre Slaviu. Michal, ktorý mal situáciu ako „na dlani,“ cítil krivdu, čo sa snažil vysvetliť aj hlavnému arbitrovi. Následne „rozhodil“ exekútora van Burena, keď reklamoval postavenie lopty. Výsledkom bolo, že hráč Slavie trafil ľavú žrď a Šulla potom zlikvidoval aj okamžitú dorážku. „Nesnažím sa chodiť do kontroverzií s rozhodcom, no naozaj sa mi zdalo, že lopta stála vedľa bieleho bodu. Nechcel som hráča Slavie rozhodiť, i keď je pravda, že zdržanie mu asi na pohode nepridalo. Som rád, že to dopadlo dobre a aj túto situáciu sme ustáli,“ vyhlásil náš brankár, ktorý odchytal druhý polčas pred sektorom fanúšikov Slavie. Tí sa prezentovali zaujímavou choreografiou adresovanom k organizátorovi Československého Superpohára, ktorý bol zo známych dôvodov zrušený. 

V druhom dejstve sa federálna rivalita otočila voči nášmu brankárovi. „V zápase treba ukázať emócie. Som typ človeka, ktorého ešte burcuje, keď sú plné tribúny a ľudia na vás kričia. Snažím sa plniť si svoju prácu a je mi jedno, či ma fanúšikovia súpera majú radi alebo nie. Ja hrám za Slovan Bratislava a robím maximum pre tento klub. Pokriky fanúšikov patria k federálnej rivalite, zvlášť som ich nevnímal. Som rád, že sme so Slaviou odohrali tento prestížny zápas, ktorý bol dôstojnou náhradou za Československý Superpohár,“ povedal slovenský reprezentant.

Zápas priniesol aj mikrosúboj Miroslav Stoch vs. Michal Šulla. V 73. minúte si Stoch na ľavej strane prebral dlhú loptu a postupoval sám na Šullu. Ten vytiahol zákrok zápasu a „vychytal“ účastníka MS 2010 i ME 2016. „S Mirom sa osobne nepoznáme, jeho kvality sú však všeobecne známe. Snažil som sa zmenšiť strelecký uhol a vykryť spodok brány. On ma chcel prehodiť, no v páde som ešte končekmi prstov „lízol“ loptu a vyrazil som ju na roh.“

Michal síce nezažil federálnu ligu, no rivalita medzi Slovákmi a Čechmi je mu dobre známa. Včerajší triumf neradno preceňovať, pretože oba tímy sú v prípravnom období, no má svoju cenu. „Medzi slovenským a českým futbalom vládne rivalita, často sa porovnávame, kto je lepší. Nám sa podarilo vyhrať na pôde jedného z najlepších českých klubov, takže to určite má svoju váhu. Na ihrisko sa nám podarilo preniesť to, na čom pracujeme počas tréningov. Zápas podľa mňa splnil vysoké kvalitatívne parametre, niečo podobné nás čaká aj v európskej súťaži. Netreba to však preceňovať, stále sme v príprave. Musíme ďalej makať a ukázať sa aj v súťažných súbojoch,“ velí 26-ročný brankár. Po stretnutí pochválil prácu celej defenzívy, ktorej súčasťou bola aj letná posila Mitch Apau. „Slavia má vpredu veľkú kvalitu, zachytal som si dostatočne, hlavne tá prudká krížna strela v prvom polčase bola nepríjemná. Chalani v obrane mi však veľmi pomohli. Zablokovali veľa lôpt a vyhrávali súboje s útočníkmi súpera.“

Náš brankár venoval čisté konto jednej z najdôležitejších osôb vo svojom živote. „Moja snúbenica mala v deň zápasu meniny. Čisté konto a víťazstvo teda venujem aj jej,“ uzavrel Michal Šulla.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.