Úvod Správy Prípravné zápasy Šporar: Zaslúžené víťazstvo

Šporar: Zaslúžené víťazstvo

Andraž Šporar víťazným gólom rozhodol federálne derby so Slaviou Praha.

Zápas o Pohár Ferdinanda Daučíka mal viac čŕt súťažného než „len“ prípravného zápasu. Najmä v druhom polčase viackrát vzplanuli emócie a na štadióne v Edene bolo cítiť zdravú federálnu rivalitu. Ján Švehlík, ktorý ako hráč zažil spoločnú ligu, komentoval atmosféru i náboj zápasu mimoriadne výstižne: „Nič sa za tie roky nezmenilo.“

Oba tímy nastúpili prakticky v plnej sile. Belasí nasadili na pravý kraj obrany letnú posilu Mitcha Apaua, naľavo hral uzdravený Arťom Suchockij, ktorý viackrát eliminoval slovenského krídelníka Slavie Miroslava Stocha. Slovan i Slavia poňali zápas s plnou vážnosťou.

„Za seba i spoluhráčov môžem povedať, že sme to nebrali „len“ ako prípravný zápas. Slavia má výborný tím, navyše je to náš dlhoročný rival ešte z čias, keď sa hrala federálna liga. Na ihrisku sa to tiež nepodobalo na prípravný zápas, boli tam emócie, nasadenie a patričný náboj,“ povedal Andraž Šporar, ktorý bol hrdinom večera. Po zápase vyzdvihol výkon celého tímu.

„Bojovali sme ako jeden tím a navzájom sme si pomáhali. Bol to veľmi náročný zápas proti kvalitnému súperovi. V závere sme ustáli tlak Slavie, i keď pri spornej penalte nám pomohla aj šťastena. Získali sme pekný pohár pomenovaný po legende oboch klubov a sme veľmi radi. Naše víťazstvo je zaslúžené,“ pokračoval slovinský útočník.

Andraž v 51. minúte profitoval z perfektnej akcie Aleksandara Čavriča, ktorý prešprintoval po pravom krídle. Čavra už takmer z úrovne bránkovej čiary prihral do šestnástky, kde si Andraž našiel miesto pred päťkou. Loptu si prvým dotykom pristavil a druhým pekne prehodil brankára Kovářa. „S Čavrom nám to v príprave zatiaľ funguje. Už pred týždňom mi prihral na gól v súboji s Mladou Boleslavou a teraz predviedol peknú akciu, ktorú som úspešne zakončil. Konečne začal viac prihrávať (smiech). Ale nie, je to výborný hráč, s ktorým sa mi veľmi dobre spolupracuje. Z gólu sa teším, no ako vždy hovorím, kľúčový je tímový výsledok, až potom individuálne štatistiky.“

Vo veľkých zápasoch často prídu len dve – tri gólové príležitosti. O úspechu potom rozhodne efektivita. Andraž to mal proti najpevnejšej obrane českej ligy náročné, no dokázal sa presadiť a využil svoju šancu. „Niečo podobné nás čaká aj v Európe, tam máte len niekoľko príležitostí a ak chcete byť úspešní, musíte ich premeniť. Aj pre mňa ako útočníka občas príde v zápase len jedna šanca, a vtedy musím byť pripravený skórovať. Som naozaj veľmi šťastný, že som pomohol tímu k víťazstvu,“ tešil sa 24-ročný rodák z Ľubľany. 

Víťazstvo je veľmi dôležité najmä po mentálnej stránke. „Emócie po zápase boli veľmi vysoké, asi to bolo spôsobené aj záverečnými minútami, ktoré boli hektické. Určite nám to veľmi pomôže a dodá sebadôveru,“ povedal Andraž, ktorý na leto zmenil imidž a vytiahol nový účes. Ten je zatiaľ gólový... „V lete je teplo, chcel som to mať kratšie, preto som sa ostrihal. Moja priateľka z toho nie je nadšená, ale to nevadí,“ zasmial sa náš útočník.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.