Úvod Správy Prípravné zápasy Federálne derby je naše!

Federálne derby je naše!

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Slaviou Praha 1:0.

Slovanisti v súboji o Pohár Ferdinanda Daučíka zdolali v Edene pražskú Slaviu 1:0. O našom víťazstve rozhodol v 51. minúte Andraž Šporar, ktorý zužitkoval prihrávku Aleksandara Čavriča. Slavia v závere tlačila, no belasých viackrát podržal výborný Šulla. Stali sme sa tak prvými držiteľmi pohára venovaného legende oboch klubov.

Oba tímy začali opatrne. Belasí prvý raz pohrozili v 16. min, Božikov zasiahol loptu po centri z rohu, mieril však tesne nad bránu. Zakrátko kontrovala Slavia, keď Souček vyslal prudkú krížnu strelu a Šulla bravúrne vyrazil. Na pravom krídle bol aktívny Čavrič, ktorý v 21. min prešiel cez dvoch protihráčov, po jeho prihrávke sa však Šporar ku strele nedostal. Po polhodine hry hlavičkoval domáci Tecl tesne vedľa. Najväčšiu gólovú šancu prvého polčasu sme mali v 36. min, keď Holman parádnou kolmicou vysunul Čavriča. Ten si loptu chcel hodiť okolo brankára Kovářa, ktorý sa mu vrhol pod nohy a loptu jemne zasiahol. Čavrič ešte vrátil dozadu Rabiovi, ten ale neprestrelil obranný val. V samom závere prvého dejstva ešte Sýkorov nebezpečný pokus presvišťal tesne nad brvnom.

Belasí mali výborný vstup do druhého polčasu. V 51. min prešprintoval Čavrič po pravej starne a takmer z úrovne bránkovej čiary prihral pod seba Šporarovi. Andraž si prebral loptu a zblízka šikovne prehodil brankára Kovářa – 0:1. Slavia po inkasovanom góle zvýšila aktivitu, no naše mužstvo bolo v ofenzíve nebezpečnejšie. V 62. min našiel Moha za obranu Holmana, ten sa snažil o kľučku na brankára Kovářa, ktorý mu však loptu stiahol spod nôh. Vzápätí výborne hrajúci Moha prešiel až do šestnástky a jeho prudkej strele chýbali len centimetre. Slavia pohrozila v 66. min, keď Souček hlavičkoval spred päťky a Šulla vytiahol ďalší skvelý zákrok. V 68. min po tretí raz Moha, tento raz sa uvoľnil na ľavom kraji šestnástky a namieril tesne nad. Zaujímavý mikrosúboj sa odohral v 73. min, keď Stoch postupoval sám na Šullu, ktorý jeho koncovku bravúrne vyrazil na roh. V 86. min kopala Slavia veľmi spornú penaltu po zákroku Holmana na Součeka. Spravodlivosť však vzala za svoje, pretože van Buren trafil z pokutového kopu ľavú žrď! Hráči Slavie sa ešte snažili o dorážku, všetko však vyriešil Šulla. Belasí už vedenie udržali a radovali sa z cenného triumfu.

SK Slavia Praha – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 51. Šporar

Žlté karty: 44. Moha, 53. Apau, 86. Šulla (všetci Slovan)

Slavia: Kovář – Coufal, Kúdela, Ngadeu (83. D. Souček), Bořil – T. Souček, Hušbauer – Stoch, Sýkora, Zmrhal – Tecl (65. van Buren)

Slovan: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Nono – Holman (89. Saláta), Rabiu (46. de Kamps) – Čavrič (74. Cmiljanič), Šporar (90. Hološko), Moha