Úvod Správy Prípravné zápasy Zápas o bronz priniesol gólovú premiéru Strelca a ďalšiu penaltovú drámu

Zápas o bronz priniesol gólovú premiéru Strelca a ďalšiu penaltovú drámu

Belasí obsadili na turnaji v Benátkách nad Jizerou štvrté miesto.

Naši futbalisti v súboji o tretie miesto prakticky od úvodu viedli, keď si mladík David Strelec otvoril svoj gólový účet v prvom tíme. Hradec Králové však v druhom polčase vyrovnal a o víťazovi museli rozhodnúť pokutové kopy. V nich mali viac šťastia i pevnejšie nervy hráči českého tímu.

V zápase o tretie miesto poslal Martin Ševela do hry „novú“ základnú jedenástku s výnimkou Milana Rundiča, ktorý odohral prvý polčas aj v súboji s Mladou Boleslavou. Belasí začali výborne. Rabiu v 5. min vysunul do samostatného úniku Scheta, ktorý v súboji zoči – voči neprestrelil brankára Hradca Králové. Zakrátko to už našim futbalistom vyšlo. Schet vyslal ideálny center pred bránu, kde sa Strelec hlavou oprel do lopty a tá sa od žrde odrazila do brány – 0:1. Mladý David Strelec si teda veľmi rýchlo otvoril gólový účet v prvom tíme. Naďalej sa hralo na obrannej polovici českého tímu, no kombinácie belasých aj vinou zlého terénu neprechádzali do nebezpečnej koncovky. Hradec Králové pohrozil v 35. min, keď Ružinský vyrazil strelu smerujúcu k ľavej žrdi. V 42. min vyslal Hološko prudkú strelu k pravej žrdi, ktorú brankár s námahou vyrazil.

V druhom polčase sa dlho hralo medzi šestnástkami a bez väčších gólových príležitostí. V 69. min sa Hradec Králové dostal do ojedinelej útočnej akcie a Miker hlavou vyrovnal – 1:1. Belasí kontrovali v 78. min peknou akciou, po ktorej Damnjanoviča v koncovke zablokoval jeden z hráčov Hradca. Mladík Martin Trnovský vytiahol v 87. min fantastický zákrok, keď prudkú strelu smerujúcu do šibenice vytiahol nad brvno. V samom závere mohol o našom víťazstve rozhodnúť Mitchell Schet, no v dobrej príležitosti neuspel.

V rozstrele začali lepšie belasí, Schet i van Haaren svoje pokusy premenili. V druhej sérii sa blysol Trnovský, keď vyrazil strelu Urma k ľavej žrdi. Výhodu sme však stratili v tretej sérii, Rundič totiž netrafil bránu. Situácia bola kritická po štvrtej sérii, pretože ani Hrnčár neprekonal českého brankára. V rozstrele napokon uspel Hradec Králové výsledkom 4:2.

FC Hradec Králové – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1), 4:2 na pok. kopy

Góly: 69. Miker - 7. Strelec

Slovan: Ružinský (46. Trnovský) – Hrnčár, Laczkó, Rundič, Kozlovský – van Haaren – Rabiu, Damnjanovič – Schet, Hološko, Strelec

Penaltový rozstrel:

Schwarz premenil úvodný pokus rozstrelu – 1:0

Mitchell Schet namieril k ľavej žrdi, brankár si na loptu siahol, no tá zapadla do siete – 1:1

Urma mieril k ľavej žrdi, Trnovský však bravúrne vyrazil – 1:1

Van Haaren vyslal prudkú strelu k pravej žrdi a napol sieť – 1:2

Martinec vyrovnal – 2:2

Rundič nezužitkoval našu výhodu, netrafil bránu – 2:2

Plašil namieril pod brvno – 3:2

Hrnčár vyslal polovysokú strelu k žrdi, brankár vystihol stranu a vyrazil – 3:2

Miker rozhodol o víťazstve Hradca – 4:2