Úvod Správy Prípravné zápasy Prijali sme ponuku Slavie a tešíme sa na prestížny zápas

Prijali sme ponuku Slavie a tešíme sa na prestížny zápas

ŠK Slovan Bratislava prijal ponuku Slavie Praha na odohranie prestížneho prípravného zápasu.

Keď dve strany prejavia ochotu spolupracovať a spojiť sa pre dobrú vec, tak futbal môže zvíťaziť. S radosťou sme zaregistrovali ponuku SK Slavia Praha, ktorá je ochotná zorganizovať prípravný zápas namiesto zrušeného Československého Superpohára.

Vedenie klubu túto ponuku pražského tímu prijalo. Prípravný zápas SK Slavia Praha – ŠK Slovan Bratislava sa odohrá v piatok 29. júna o 18.30 h v Eden Aréne. Vstup pre fanúšikov bude bezplatný.

„Kým včerajšok bol pre nás veľmi smutný, dnes sa tešíme z ústretového prístupu Slavie Praha. Oba kluby zaujali jasný postoj k zrušeniu Československého Superpohára, ktoré nás nepríjemne šokovalo. Sme presvedčení, že zrušenie zápasu bolo zavinené zlým výberom termínu a hracieho času zo strany organizátora. Som veľmi rád, že naši fanúšikovia napokon neprídu o tento prestížny súboj. So zástupcami Slavie sme sa dohodli na prípravnom zápase, ktorý sa odohrá v čase, ktorý je prijateľný pre fanúšikov. Napriek tomu, že zápas oficiálne ponesie prípravný charakter, budeme ho vnímať ako neoficiálny Československý Superpohár a pristúpime k nemu s plnou vážnosťou. Je výborné, že napokon vyhral futbal a vďaka vôli oboch klubov si zmeriame sily s naším tradičným federálnym rivalom. Po dvadsiatich piatich rokoch sa opäť predstavíme v Edene, čo vnímame ako veľkú prestíž. Rád by som sa poďakoval vedeniu Slavie Praha na čele s p. Tvrdíkom za ústretovosť a ochotu, ktorú prejavili pri organizácii tohto prípravného zápasu,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Športový úsek klubu dnes intenzívne riešil zaujímavú situáciu. Včera sme sa totiž promptne dohodli na prípravnom zápase so Zenitom Petrohrad, ktorý je na programe v piatok 29. júna o 15:00 v Salzburgu. Následne sme vyhoveli ponuke od Slavie, avšak v záujme korektnosti voči Zenitu sme nechceli odrieknuť ani toto prípravné stretnutie.

V rovnaký deň teda belasí odohrajú aj prípravný duel so Zenitom. Naše A-mužstvo sa rozdelí na dve polovice, jedna si zmeria sily so Zenitom a druhá so Slaviou. Sme presvedčení, že pre našich hráčov budú zápasy s klubmi ako Slavia a Zenit výbornou skúškou pred novou sezónou 2018/19.

Vzhľadom na to, že v piatok odohráme zápas v Prahe, sa plánovaný autobusový zájazd do Salzburgu neuskutoční. Z dôvodu zlej dopravnej situácie na diaľnici smerom do Prahy (stavebné práce), nedokážeme zabezpečiť plynulú autobusovú dopravu pre fanúšikov. Za spôsobené nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Fanúšikom odporúčame cestu vlakom. 

Rýchliky z bratislavskej Hlavnej stanice do Prahy odchádzajú nasledovne:

10:10, príchod do Prahy 14:07

11:10, príchod do Prahy 15:07 (s prestupom v Břeclavi)

12:10, príchod do Prahy 16:07

12:47, príchod do Prahy 16:42

Uvedomujeme si, že naši priaznivci boli po včerajšom rozhodnutí o zrušení zápasu veľmi sklamaní. Touto cestou vás chceme pozvať na generálku pred novou sezónu, v ktorej sa stretneme s najznámejším mexickým klubom Club América. Namiesto plánovaných autobusov do Salzburgu sme pre fanúšikov pripravili čapované pivo zadarmo a samozrejme voľné vstupné na tento prípravný zápas. Generálku odohráme 5. júla o 19:00 na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.
Mitch Apau utrpel v Dunajskej Strede nepríjemné zranenie.
Posledné desiatky vstupeniek v predaji na slávnostný otvárací zápas na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Dôležitá informácia - po derby s Trnavou bude spustená druhá vlna predaja permanentiek prostredníctvom ticketmedia.sk
SLOVAN TV pripravil pre svojich fanúšikov druhú časť minirelácie pod názvom “NÁZOR EXPERTA“. Každý týždeň budeme pre vás pripravovať a pýtať sa klubových legiend a bývalých hráčov Slovana ich názory a očakávania pred ligovým zápasom. V druhom dieli pred zápasom so Sereďou sme vyspovedali Jozefa Valachoviča.
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.