Úvod Správy Transfery Obranu posilní držiteľ slovinského double

Obranu posilní držiteľ slovinského double

ŠK Slovan Bratislava podpísal trojročnú zmluvu s Mitchom Apauom.

Belasí získali cennú posilu do defenzívnej formácie. Dres najúspešnejšieho slovenského klubu si oblečie krajný obranca Mitch Apau, ktorý prichádza s vizitkou držiteľa slovinského double. Vedenie klubu s ním podpísalo trojročnú zmluvu.

Mitch má za sebou vynikajúcu sezónu. Za Olimpiju Ľubľana odohral všetkých 36 ligových zápasov a výraznou mierou prispel k zisku slovinského titulu i víťazstvu v domácom pohári. Olimpija mala aj jeho zásluhou najlepšiu obranu v celej súťaži (inkasovala len 17 gólov). Mitch sa počas majstrovskej sezóny raz strelecky presadil a pripísal si štyri asistencie. 

Nová posila belasých využíva na pravom kraji obrany svoje výborné fyzické predpoklady. Mitch je silný, razantný obranca s výbornou úspešnosťou v defenzívnych súbojoch.

„Naším zámerom bolo posilniť pravý kraj obrannej formácie. Mitcha sme sledovali počas celej predchádzajúcej sezóny, v Ľubľane podával stabilne kvalitné výkony. Typologicky spĺňa kritériá a vlastnosti, ktoré sme si zadefinovali na post krajného obrancu. Využíva svoje výborné fyzické predpoklady, je rýchly a dôrazný v defenzívnych súbojoch. Som rád, že sme ho získali, o jeho služby sme súperili s viacerými klubmi. Podpísali sme s ním trojročnú zmluvu, pričom už dnes sa pripojil k tímu na sústredení v Ratboři,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Po dôkladnej analýze uplynulej sezóny sme zistili, že naši krajní obrancovia urobili veľa navonok ťažko rozpoznateľných chýb, z ktorých rezultovali góly v našej sieti. Preto sme chceli získať na kraj obrany hráča, ktorý bude predovšetkým dôsledný v defenzívnej činnosti. Na krídlach máme veľmi kvalitných hráčov, ktorí sú nebezpeční v ofenzíve, v obrane teda potrebujeme najmä silu a dôraz. Mitch presne spĺňa túto charakteristiku, je fyzicky silný a výborný v osobných súbojoch. Som presvedčený, že uzdravený Arťom Suchockij naľavo a Mitch Apau napravo výrazne skvalitnia kraje našej defenzívnej formácie,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Mitch Apau sa narodil v Amsterdame, futbalovo sa rozvíjal aj v akadémii slávneho Ajaxu Amsterdam. Na seniorskej úrovni hral SC Veendam, sezónu 2013/14 odohral v najvyššej holandskej lige za RKC Waalwijk. V roku 2014 zamieril do Belgicka, kde v najvyššej súťaži pravidelne nastupoval v drese Westerla. Predchádzajúcu sezónu strávil v Slovinsku, s Olimpijou Ľubľana získal double.

„Som človek, ktorý má vždy najvyššie ciele. Po úspešnej sezóne, ktorú som zažil v Slovinsku, som túžil po novej výzve. Slovan je významný klub s bohatou históriou i vysokými ambíciami. Túžim sa zlepšovať a pomôcť klubu v naplnení cieľov, ktoré má vytýčené. Veľmi sa teším, že budem môcť nosiť belasý dres. Urobím všetko pre to, aby som naplnil dôveru, ktorú do mňa klub vložil a aby som fanúšikov potešil svojimi výkonmi,“ zneli prvé slová našej posily po podpise zmluvy.

Vizitka Mitcha Apaua

Krajina: Holandsko

Dátum narodenia: 27. apríla 1990

Výška: 182 cm

Post: krajný obranca

Kluby: Ajax Amsterdam, SC Veendam, Westerlo, NK Olimpija Ľubľana

Slovan TV
Aktuálne novinky
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.
Názory trénerov po zápase 5. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava (0:4).

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.