Úvod Správy Prípravné zápasy Užitočný zápas, ukázal pozitíva i veci, ktoré musíme zlepšiť

Užitočný zápas, ukázal pozitíva i veci, ktoré musíme zlepšiť

Hodnotenie Martina Ševelu po prípravnom zápase FC Zbrojovka Brno – ŠK Slovan Bratislava (2:1).

Belasí v dnešnom prípravnom zápase podľahli Brnu tesne 1:2, keď náš gól strelil po prestávke Aleksandar Čavrič z pokutového kopu. Zápas zhodnotil tréner Martin Ševela, pričom netradične sme jeho hodnotenie rozdelili do obsahových blokov.

Dnešný duel priniesol veľa gólových šancí, v druhom dejstve sme dvakrát nastrelili bránkovú konštrukciu, pričom najmä výstavná strela Cmiljaniča si pýtala gólovú koncovku...

Dnešok nám opäť ukázal veľa, bol to užitočný zápas. Chceli sme, aby to bolo dostatočne súbojové, v tomto smere to bol vhodný výber súpera. Presvedčili sme, že musíme rýchlejšie pracovať s loptou a herné činnosti jednotlivca potrebujeme dostať na ešte vyššiu úroveň. Nie som spokojný s efektivitou, i keď je pravda, že nám nepriala šťastena, keďže sme dvakrát trafili bránkovú konštrukciu. V tejto fáze prípravy som to bral najmä ako kvalitnú tréningovú jednotku. Včera sme trénovali dvakrát, dnes dopoludnia raz, no to nie je žiadne ospravedlnenie, pretože sme chceli vidieť hráčov, ako budú pracovať v únave. Súper je tiež v príprave, čiže podmienky boli rovnaké. Priestor dostali takmer všetci hráči a je len na nich, aby sa ukázali v čo najlepšom svetle a pýtali sa do zostavy. Mrzí ma červená karta Rabia. Ako technicky disponovaný hráč musí byť pripravený na to, že príde tvrdší súboj, pri ktorom môže čo-to utŕžiť. Jeho reakcia bola neadekvátna, to už je naša interná záležitosť, ktorú musíme vyriešiť.

Zápas sme tesne prehrali. V hre sa vyskytli lepšie i horšie fázy, boli tam pozitíva i negatíva...

Boli úseky hry, s ktorými som bol spokojný, no vyskytli sa veci, ktoré neboli podľa mojich predstáv. Potrebujeme pracovať na prepínaní po strate lopty, reakcia musí byť rýchlejšia. Rovnako musíme zlepšiť dôslednosť v defenzívnej činnosti, pretože oba góly padli po našich chybách. Je dobré, že nám zápas ukázal, že vieme byť dominantní a dostať sa do šancí. To však treba podložiť efektivitou.

V prvom polčase musel nútene striedať Jurij Medveděv....

Jurij mal nakopnutý členok, lekári mu teraz boľavé miesto „zaľadujú“ a bude v ich opatere. Verím, že to nebude nič vážne a že Jurij bude plnohodnotne trénovať počas sústredenie v Čechách.

Čaká vás krátke sústredenie v Ratboři a potom víkendový turnaj v Benátkách nad Jizerou...

Máme pripravené dve tréningové fázy na zajtra i piatok. Pôjdeme už aj do taktických vecí, najmä v piatok pred zápasmi, kde sa viac pustíme aj do štandardných situácií. V sobotu nás čakajú dva zápasy, kde už hráči absolvujú plnú minutáž. Možno nebudú úplne čerství, no vieme, čo robíme a s akým zámerom ideme do týchto duelov. V tejto fáze prípravy je prirodzené, že sa objemovo dostávame na inú úroveň než v tradičnom mikrocykle počas súťaže.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Lukáš Pauschek oslávil 31. narodeniny víťazstvom a ´takmer-gólom´.
Názory trénerov po zápase 17. kola Niké ligy FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (0:6).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.