Úvod Správy Európska liga V prvom predkole proti víťazovi Moldavského pohára

V prvom predkole proti víťazovi Moldavského pohára

Súperom belasých v 1. predkole Európskej ligy 2018/19 bude moldavský tím FC Milsami Orhei.

Belasí sa v 1. predkole Európskej ligy 2018/19 stretnú s moldavským tímom FC Milsami Orhei. Prvý zápas odohráme 12. júla v Moldavsku, odvetu 19. júla v domácom prostredí.

FC Milsami Orhei je úradujúcim moldavským vicemajstrom. V Moldavsku sa v roku 2017 hrala liga len počas jesennej časti z dôvodu prechodu systému súťaže na jar – jeseň. Milsami obsadil druhé miesto so ziskom 40 bodov, na majstra Šerif Tiraspoľ stratil päť bodov.

V prebiehajúcom ročníku najvyššej moldavskej ligy je Milsami Orhei druhý s trojbodovou stratou na lídra. Zároveň je úradujúcim víťazom Moldavského pohára, vo finále vyhral 2:0 nad Zimbrou Kišiňov.

História Milsami Orhei sa píše od roku 2005 a prezentuje sa červenou, bielou a zlatou farbou. Svoje domáce zápasy hráva na „Complexul Sportiv Raional“ s kapacitou 2539 divákov. Najväčšími úspechmi sú majstrovský titul zo sezóny 2014/15 a dva triumfy v domácom pohári (2012, 2018).

FC Milsami sa pravidelne zúčastňuje predkôl európskych súťaží. Najvýraznejší výsledok dosiahol v sezóne 2015/16, keď v druhom predkole Ligy majstrov vyradil bulharský Ludogorec Razgrad! Milsami postúpil po výsledkoch 1:0 vonku a 2:1 doma. V treťom predkole síce Moldavci vypadli s albsánskym Korce, no v play-off Európskej ligy poriadne potrápili favorizovaného súpera. S francúzskym tímom St. Etienne doma remizovali 1:1 a vonku prehrali tesne 0:1.

Klub sídli v meste Orhei, ktoré sa nachádza na východe Moldavska a žije v ňom cez 20 000 obyvateľov.

Na moldavský futbal máme príjemné spomienky z nedávnej minulosti. V 3. predkole Ligy majstrov 2014/15 sme po dvoch nezabudnuteľných zápasoch vyradili Šerif Tiraspoľ. V prvom zápase v Bratislave sme zvíťazili 2:1, odveta sa skončila bezgólovou remízou.

„Z moldavského futbalového prostredia poznáme Šerif Tiraspoľ, s ktorým sme sa pred štyrmi rokmi stretli v predkole Ligy majstrov. V Moldavsku je liga naplno rozohraná, hrajú systémom jar – jeseň. Milsami je na druhom mieste s trojbodovou stratou na vedúci Šerif. Poviem úprimne, že Milsami je pre nás trochu neznáma. Určite si však zistíme čo najviac informácií, pôjdeme si pozrieť ich ligové zápasy, podrobne si ich zmapujeme a čo najlepšie sa pripravíme. Chceme byť úspešní a postúpiť do ďalšieho kola,“ povedal na margo žrebu športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

Belasí sa vo svojej skupine mohli stretnúť aj s Honvédom Budapešť, Rudar Pljevlja, Balzan FC a Riga FC. „Milsami je pre nás trochu neznáma. V lige sú hneď za Šerifom Tiraspoľ, ktorý hráva aj skupinové fázy európskych pohárov, čiže určite majú svoju kvalitu. V našej skupine boli aj papierovo silnejší súperi, napríklad Honvéd Budapešť. To, že prvý zápas hráme vonku, považujem za výhodu. Na súpera sa zodpovedne pripravíme a urobíme maximum, aby sme postúpili,“ skonštatoval tréner belasých Martin Ševela.

S kým v prípade postupu? 

Pokiaľ naši futbalisti postúpia cez moldavského súpera, stretnú sa v druhom predkole s lepším z dvojice Balzan FC (Malta)/Kesla FK (Azerbajdžan). Kesla je nástupcom niekdajšieho známeho klubu Inter Baku. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.