Úvod Správy Transfery Dražič: Milujem futbal a túžim po úspechu so Slovanom

Dražič: Milujem futbal a túžim po úspechu so Slovanom

Nová posila Dejan Dražič v prvom rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.

V deň podpisu zmluvy absolvoval skorý ranný let do Viedne, odkiaľ sa presunul do Bratislavy. Počas doťahovania formalít zmluvy so Slovanom bol trochu unavený z náročného programu, no očividne šťastný z vyjasnenia svojej futbalovej budúcnosti. Dejan Dražič pôsobí ako skromný a sympatický mladík, ktorý miluje futbal a túži po víťazstvách.

Hneď na úvod pôsobenia v belasom ukázal, že futbal a životosprávu berie skutočne vážne. Zmluva sa podpisovala tesne pred obedom a keďže Dejan bol na nohách od skorého rána, bol prirodzene hladný. Odmietol však akékoľvek pečivo či obed v blízkom obchodnom centre. Prednosť dal proteínovému jogurtu pre športovcov, ktorý si s radosťou vychutnal. A následne nám poskytol rozhovor, v ktorom sa predstavil fanúšikom najúspešnejšieho slovenského klubu.

„Chcem sa poďakovať Slovanu Bratislava za šancu a dôveru. Som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou veľkého klubu s významnou históriou. Viem, že Slovan v minulosti vyhral Pohár víťazov pohárov a že je to najúspešnejší slovenský klub,“ zneli prvé slová Dejana Dražiča po podpise zmluvy.

Belasí získali zaujímavého futbalistu, ktorý môže hrať na krídle i na poste podhrotového hráča. „Nebudem veľa hovoriť o sebe, chcem nechať fanúšikov, aby si na mňa sami urobili názor. Môžem však povedať, že sa na ihrisku snažím využívať svoju rýchlosť a kreativitu. Vždy sa snažím v ofenzíve vymyslieť také riešenie, ktoré povedie ku gólu v sieti súpera. Jednoducho milujem futbal a vždy sa to snažím ukázať na ihrisku. Vážim si, že môžem v živote robiť to, čo milujem,“ vyhlásil 22-ročný Srb.

Dejan mal počas leta aj iné ponuky. Posledné tri sezóny strávil v Celte Vigo, pričom v La Lige si pripísal šesť štartov a nastúpil aj proti FC Barcelona. Po ročnom hosťovaní vo Valladolide (druhá španielska liga) odohral poslednú sezónu za druhý tím Celty Vigo, v 39 zápasoch strelil osem gólov. „Slovan bol však od začiatku mojou prvou voľbou. Chcel som ísť do klubu, kde sa môžem rozvíjať a ktorý má vysoké ambície. Teraz bude dôležité tvrdo makať v letnej príprave a pobiť sa o miesto v zostave. Túžim po úspechoch so Slovanom.“ 

V belasom sa po rokoch opäť stretnú dvaja veľmi dobrí kamaráti. Dejan Dražič ešte počas pôsobenia v OFK Belehrad hrával v jednom tíme s Aleksandarom Čavričom. Tí dvaja si ľudsky veľmi dobre sadli a práve „Čavra“ sa s Dejanom spojil ešte počas rokovaní s klubom. „S Čavrom som hral ešte v OFK Belehrad a stretli sme sa aj v srbskej reprezentácii do 21 rokov. Veľmi dobre sme si ľudsky sadli a sme dobrí priatelia. Čavra mi nedávno volal a hovoril mi, aby som prišiel do Slovana. Povedal, že je to veľký klub s ambíciami a budúcnosťou. Teším sa, že sa s ním opäť stretnem v jednom tíme,“ povedala nová posila belasých. Zaujímavé je, že Dražič pri svojom debute v OFK Belehrad v septembri 2013 vystriedal práve Aleksandara Čavriča.

Dejan pôsobil v Belehrade, kde si zvykol na život vo veľkom meste. Teší sa aj na Bratislavu, pričom už si pozrel rastúci futbalový stánok na Tehelnom poli. „Ten štadión bude naozaj nádherný, ohúril ma na prvý pohľad. Bratislava je krásne mesto, i keď som ešte nemal čas si ho dôkladne pozrieť. V prvom rade som tu však preto, aby som hral futbal. A aby som ho hral na špičkovej úrovni a prispel k naplneniu cieľov tohto klubu. Všetko ďalšie je až druhoradé,“ uzavrel Dejan Dražič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.
Mitch Apau utrpel v Dunajskej Strede nepríjemné zranenie.
Posledné desiatky vstupeniek v predaji na slávnostný otvárací zápas na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Dôležitá informácia - po derby s Trnavou bude spustená druhá vlna predaja permanentiek prostredníctvom ticketmedia.sk
SLOVAN TV pripravil pre svojich fanúšikov druhú časť minirelácie pod názvom “NÁZOR EXPERTA“. Každý týždeň budeme pre vás pripravovať a pýtať sa klubových legiend a bývalých hráčov Slovana ich názory a očakávania pred ligovým zápasom. V druhom dieli pred zápasom so Sereďou sme vyspovedali Jozefa Valachoviča.
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.