Úvod Správy Prípravné zápasy Debut ozdobil asistenciou

Debut ozdobil asistenciou

Jurij Medveděv v rozhovore po prípravnom zápase s Pohroním.

Úvodný prípravný duel splnil svoj účel – hráči, ktorí doň išli z plného tréningu, odohrali 45 minút a po dlhšej dobe si vyskúšali zápasové tempo. Medzi pozitíva môžeme zaradiť veľký počet vypracovaných šancí, rozdiel v skóre mohol byť oveľa vyšší. Belasí súpera takmer do ničoho nepustili a debutantom Matúšovi Ružinskému a Martinovi Trnovskému dopriali radosť z čistého konta.

Na pravom kraji obrany nastúpil od začiatku Jurij Medveděv. Mladý český obranca si tak pripísal prvý štart za Slovan Bratislava. Naším hráčom sa totiž stal ešte v zime, krátko po svojom príchode sa však zranil a až v závere jari stihol niekoľko zápasov na hosťovaní v Senici. „Po náročnom týždni, keď sme počas tréningov tvrdo zaberali, sme si tento zápas užili a schuti sme si zahrali. Je veľmi dobré, že sme ani raz neinkasovali a zároveň dvakrát skórovali. Rozdiel v skóre však mal byť výraznejší, šancí na to bolo dosť. Myslím si, že tento duel môžeme celkovo hodnotiť pozitívne,“ povedal Medveděv po stretnutí. Čaká ho za premiérový štart zápisné do kabíny? „Pravdepodobne áno. Čakám, že niečo príde, sám som zvedavý, koľko to bude,“ zasmial sa Jurij.

Svoj debut v belasom ozdobil gólovou asistenciou. V záverečných sekundách prvého polčasu vyviezol loptu po pravej strane a presným, dlhým pasom našiel vpredu Dávida Holmana. Ten situáciu zvládol s prehľadom a prehodil vybiehajúceho Jenča. Niet divu, že Jurij a Dávid odchádzali z ihriska v družnej debate s úsmevom na tvári. „Počas tréningov sme niečo podobné nacvičovali, viackrát som takto prihral práve Dávidovi. Je skvelé, že to vyšlo aj v zápase, Dávid vykúzlil pekný oblúčik (úsmev). Pri tej situácii si ukázal rukou, aby som mu prihral do „kapsy,“ kde mal voľný priestor.“

 

Rok 2018 sa pre mladého obrancu začal výborne, keď podpísal zmluvu so Slovanom Bratislava. Následne sa však zranil a z problémov sa dostával takmer celú jarnú časť. Teraz je na ňom vidieť, že si váži každú minútu na ihrisku a užíva si futbal. „Mám za sebou náročné obdobie. Bol som dlho zranený, potom som naskočil do prípravného zápasu za Senicu, v ktorom sa zranenie obnovilo. Teším sa, že som zdravý a že si môžem užívať futbal v takom klube, ako je Slovan Bratislava. Posledné mesiace neboli ľahké, teraz však cítim, že ma to posilnilo a ešte viac si vážim každú minútu na ihrisku,“ vyhlásil 21-ročný obranca, ktorý sa narodil v Kazachstane, no odmalička žil v Českej republike.

A ako hráči v kabíne privítali Jurija na začiatku letnej prípravy? „Chalani si robili srandu, aby som ani nechodil na fyzické testy, že sa zase zraním (smiech). Keď som bez problémov zvládol prvý tréning, tak mi gratulovali, že som to dal (úsmev). Prijatie bolo pozitívne, partia je dobrá a s chalanmi si rozumiem výborne,“ uzavrel český mládežnícky reprezentant.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.