Debut ozdobil asistenciou

Jurij Medveděv v rozhovore po prípravnom zápase s Pohroním.

Úvodný prípravný duel splnil svoj účel – hráči, ktorí doň išli z plného tréningu, odohrali 45 minút a po dlhšej dobe si vyskúšali zápasové tempo. Medzi pozitíva môžeme zaradiť veľký počet vypracovaných šancí, rozdiel v skóre mohol byť oveľa vyšší. Belasí súpera takmer do ničoho nepustili a debutantom Matúšovi Ružinskému a Martinovi Trnovskému dopriali radosť z čistého konta.

Na pravom kraji obrany nastúpil od začiatku Jurij Medveděv. Mladý český obranca si tak pripísal prvý štart za Slovan Bratislava. Naším hráčom sa totiž stal ešte v zime, krátko po svojom príchode sa však zranil a až v závere jari stihol niekoľko zápasov na hosťovaní v Senici. „Po náročnom týždni, keď sme počas tréningov tvrdo zaberali, sme si tento zápas užili a schuti sme si zahrali. Je veľmi dobré, že sme ani raz neinkasovali a zároveň dvakrát skórovali. Rozdiel v skóre však mal byť výraznejší, šancí na to bolo dosť. Myslím si, že tento duel môžeme celkovo hodnotiť pozitívne,“ povedal Medveděv po stretnutí. Čaká ho za premiérový štart zápisné do kabíny? „Pravdepodobne áno. Čakám, že niečo príde, sám som zvedavý, koľko to bude,“ zasmial sa Jurij.

Svoj debut v belasom ozdobil gólovou asistenciou. V záverečných sekundách prvého polčasu vyviezol loptu po pravej strane a presným, dlhým pasom našiel vpredu Dávida Holmana. Ten situáciu zvládol s prehľadom a prehodil vybiehajúceho Jenča. Niet divu, že Jurij a Dávid odchádzali z ihriska v družnej debate s úsmevom na tvári. „Počas tréningov sme niečo podobné nacvičovali, viackrát som takto prihral práve Dávidovi. Je skvelé, že to vyšlo aj v zápase, Dávid vykúzlil pekný oblúčik (úsmev). Pri tej situácii si ukázal rukou, aby som mu prihral do „kapsy,“ kde mal voľný priestor.“

 

Rok 2018 sa pre mladého obrancu začal výborne, keď podpísal zmluvu so Slovanom Bratislava. Následne sa však zranil a z problémov sa dostával takmer celú jarnú časť. Teraz je na ňom vidieť, že si váži každú minútu na ihrisku a užíva si futbal. „Mám za sebou náročné obdobie. Bol som dlho zranený, potom som naskočil do prípravného zápasu za Senicu, v ktorom sa zranenie obnovilo. Teším sa, že som zdravý a že si môžem užívať futbal v takom klube, ako je Slovan Bratislava. Posledné mesiace neboli ľahké, teraz však cítim, že ma to posilnilo a ešte viac si vážim každú minútu na ihrisku,“ vyhlásil 21-ročný obranca, ktorý sa narodil v Kazachstane, no odmalička žil v Českej republike.

A ako hráči v kabíne privítali Jurija na začiatku letnej prípravy? „Chalani si robili srandu, aby som ani nechodil na fyzické testy, že sa zase zraním (smiech). Keď som bez problémov zvládol prvý tréning, tak mi gratulovali, že som to dal (úsmev). Prijatie bolo pozitívne, partia je dobrá a s chalanmi si rozumiem výborne,“ uzavrel český mládežnícky reprezentant.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Slovan TV
Aktuálne novinky
Povolávame vás na najväčšie slovenské derby Slovan – Trnava, ktoré sa odohrá 28. februára o 15:30, vstupenky už v predaji na vstupenky.skslovan.com

Neprehliadnite

Povolávame vás na najväčšie slovenské derby Slovan – Trnava, ktoré sa odohrá 28. februára o 15:30, vstupenky už v predaji na vstupenky.skslovan.com
ŠK Slovan v 20. kole Niké ligy prehral s AS Trenčín 0:2. Po druhom jarnom kole zostaneme lídrami Niké ligy, po nedeľnajších dueloch našich prenasledovateľov bude známe, s akým náskokom. Najbližšie nás v stredu o 18:00 čaká osemfinále Slovnaft Cupu na pôde Spartaka Trnava.
Očakávaný podcast s generálnym riaditeľom Ivanom Kmotríkom ml. Dozviete sa najnovšie informácie z prestupového obdobia, ako prebiehali a aké náročné boli rokovania pri jednotlivých transferoch, aká vysoká ponuka prišla na prestup Nina Marcelliho, a tiež ako sa zrodil prestup prvého japonského hráča v histórii Slovana.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Nike

Hlavný partnerMain partner

Grafobal
Millioneo

Zlatí partneriGold partners

Intergroup
Grafobal Group
© 2024 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.