Úvod Správy Prípravné zápasy Zápas splnil svoj účel

Zápas splnil svoj účel

Hodnotenie asistenta trénera Ivana Vrabca po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie (2:0).

Ivan Vrabec: „Do zápasu sme vstupovali z plného tréningu, pričom plán bol taký, že prestriedame dve jedenástky. Dnešok nám ukázal viacero dobrých vecí a taktiež veci, ktoré musíme jednoznačne zlepšiť. Čo sa týka pozitív, tak mali sme veľmi dobré držanie lopty a kontrolovali sme hru. Na druhej strane tam však bolo dosť nevynútených chýb a zbytočné straty lopty. V prvom polčase sme mali päť – šesť vyložených šancí, ktoré za normálnych okolností musíme premeniť. Súper mal do prestávky dve príležitosti, na tom musíme tiež popracovať, aby sa protivník vôbec do šance nedostal. Po prestávke sme pokračovali v solídnom výkone, súper tam už nemal žiadnu šancu, i keď ani druhá jedenástka sa nevyvarovala nejakých chýb. Vpredu sme opäť mali viacero tutoviek, ale efektivita nebola taká, ako by sme si predstavovali. Zápas splnil svoj účel, pomohol aj hráčom ako Arťom Suchockij či Boris Cmiljanič, ktorí mali na jar dlhší výpadok. Hráči sa postupne dostávajú do tempa, ešte po polčase, ktorý odohrali, mali na programe kondičnú zaberačku. Treba oceniť aj férovú hru a solídny výkon súpera. Myslím si, že to bol dobrý zápas a určite splnil svoj účel.“