Úvod Správy Prípravné zápasy V úvodnom prípravnom zápase na dve jedenástky

V úvodnom prípravnom zápase na dve jedenástky

Belasí odohrajú v piatok o 17.00 h prípravný zápas s Pohroním.

Týždenný mikrocyklus uzavrie piatkový prípravný zápas, v ktorom privítame druholigový tím FK Pohronie. Zápas sa odohrá o 17.00 h na tréningovom ihrisku Jama (vedľa administratívnej budovy klubu).

Naši hráči dnes absolvovali intenzívnu tréningovú jednotku. Na čo bol tréning zameraný? „Tréning sme špecializovali pre defenzívnych a ofenzívnych hráčov. Zamerali sme sa na súboje jeden na jedného, dvaja na jedného, traja na dvoch a potom na útočné vlny šiestich na štyroch. Defenzívnym hráčom sme zdôrazňovali, aby sa vedeli pri bránení dobre postaviť čelom k súperovi. Cvičenia pre ofenzívnych hráčov boli zamerané na dobrú kľučku, aby to bolo všetko v tempe, šprinte a s kvalitným zakončením. Na tréningu nechýbali ani potrebné emócie, keďže hráči mali na programe tzv. hlavičkovanú, pri ktorej sa navzájom hecovali,“ povedal asistent trénera Ivan Vrabec, ktorý povedie mužstvo v zajtrajšom zápase. Martin Ševela totiž prednáša na trénerskom sympóziu v Belehrade a tak vedenie mužstva dočasne zveril svojej „pravej ruke.“

Do zajtrajšieho prípravného merania síl pôjdu belasí z plného tréningu. „Dopoludnia máme na programe silový tréning. Podvečer úvodný prípravný duel, ktorého účelom je, aby sa chalani dostali do tempa a postupne nabrali zápasovú prax,“ vyhlásil Ivan Vrabec. Tréneri plánujú využiť dve jedenástky, ktoré sa vystriedajú cez polčas. „Do zápasu pošleme dve jedenástky, každá by mala dostať priestor na 45 minút. Ďalší štyria – piati hráči, ktorí boli na jar najviac vyťažení, budú mať individuálny program,“ uzavrel asistent trénera.

Náš zajtrajší súper je už tradičným účastníkom druhej ligy. V sezóne 2017/18 sa FK Pohronie umiestnilo na deviatom mieste, v tridsiatich zápasoch získalo 38 bodov. Svoje domáce zápasy hráva pod umelým osvetlením na zrekonštruovanom štadióne v Žiari nad Hronom. Najznámejšou tvárou z hráčskeho kádra je krajný obranca Lukáš Tesák, ktorý v minulosti patril do slovenského reprezentačného výberu. Trénerom tímu je Milan Nemec.

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie sa odohrá v piatok 15. júna o 17.00 h na tréningovom ihrisku „Jama“ na štadióne Pasienky.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Lukáš Pauschek oslávil 31. narodeniny víťazstvom a ´takmer-gólom´.
Názory trénerov po zápase 17. kola Niké ligy FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (0:6).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.