Úvod Správy Prípravné zápasy Federálne derby vrcholom júnového programu

Federálne derby vrcholom júnového programu

Tréner Martin Ševela v rozhovore na začiatku letnej prípravy.

Sústredenie v Ratboři, súboj s najznámejším mexickým klubom a predovšetkým prestížna konfrontácia so Slaviou Praha – to je program belasých na najbližšie obdobie. Martin Ševela hodnotí štart do prípravy v podaní hráčov pozitívne a už sa teší na Československý Superpohár.

„Hráči dostali na letné prechodné obdobie individuálne tréningové plány, ktorých plnenie posielali kondičným trénerom, takže sme ich mali pod drobnohľadom. Túto kondičnú časť teda hráči absolvovali v domácich podmienkach. Teraz sa môžeme sústrediť na kvalitu a ich rozvoj na ihrisku. Hráčom sme prízvukovali, aby na prvý zraz prišli kvalitne pripravení, a splnili to. Preto štart prípravy zatiaľ hodnotím kladne,“ povedal tréner belasých na stretnutí s médiami.

Z tímu odišli štyria hráči, ktorým sa skončili zmluvy. Pribudol Matúš Ružinský a mužstvo oživili mladíci Samuel Kozlovský, David Hrnčár, David Strelec a Martin Trnovský. „Doplnili nás traja mladí hráči z akadémie a najlepší strelec tretej ligy David Hrnčár. Som rád, že sme to trošku oživili a omladili. Mladíci dostanú priestor v príprave a bude záležať len na nich, ako sa zhostia svojej úlohy. Mládežnícky futbal je iný než mužský, no mladíkom podáme pomocnú ruku a všetko bude v ich rukách.“ Ako tréner privítal mladíkov v mužskej kabíne a čo im stihol zdôrazniť? „Zdôraznil som im, že v mužskom futbale je všetko rýchlejšie, dôraznejšie a tvrdšie. Je dôležité, aby hráči rýchlo rozmýšľali, pretože tým si zjednodušia veľa herných situácií.“

Už zajtra sa slovanisti v úvodnom prípravnom zápase stretnú s Pohroním. V stredu 20. júna (výkop o 16:30) sa predstavia v Brne, odkiaľ sa presunú do tréningového strediska v Ratboři. Vrcholom júnového programu bude Československý Superpohár so Slaviou Praha. „Bude to výborná konfrontácia. Slavia Praha patrí v Česku medzi top tímy, tiež má najvyššie ciele. Teším sa na tradičné federálne derby, zápas zoberieme s plnou vážnosťou a urobíme maximum pre víťazstvo,“ vyhlásil Martin Ševela.

Tréner belasých sa krátko vrátil aj k dovolenkovému obdobiu, počas ktorého mu futbal neprestal zamestnávať myseľ. „Oddýchol som si na krátkej dovolenke, no po návrate do Bratislavy ma to opäť ťahalo na ihrisko (úsmev). Ešte pred začiatkom prípravy som si naplánoval týždne, ktoré budú nasledovať. Máme určené, na čom budeme v konkrétnom týždennom mikrocykle pracovať a ako budeme rozvíjať hráčov z pohľadu individuálneho i tímového potenciálu. Kvalita v kádri je veľká, zmeny preto budú minimálne.“

Na záver Martin Ševela odpovedal na aktuálnu tému, ktorou sú majstrovstvá sveta vo futbale. Koho favorizuje na zisk titulu majstra sveta? „Favorizujem Španielov a Brazíliu. To sú dvaja hlavní adepti na zlato,“ uzavrel tréner Slovana.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.