Úvod Správy Prípravné zápasy V lete s minimom zmien, káder je stabilizovaný

V lete s minimom zmien, káder je stabilizovaný

Dnes sa uskutočnilo prvé stretnutie s médiami v rámci sezóny 2018/19.

Kým úvod týždňa sa niesol v znamení fyzického testovania, dnes už hráči dostali zabrať pri dvoch tréningových jednotkách. Belasí zároveň absolvovali prvé stretnutie s médiami na začiatku letnej prípravy na sezónu 2018/19.

„Gro hráčov sa zišlo už 7. júna, začiatkom tohto týždňa prišli ďalší hráči a teraz už máme k dispozícii kompletné mužstvo. Zaznamenali sme štyri odchody – zmluva sa skončila Diamantisovi Chouchoumisovi, Lukášovi Droppovi a Filipovi Oršulovi. Do Petržalky prestúpil brankár Frederik Valach. Na strane príchodov máme zatiaľ Matúša Ružinského, ktorý prišiel ako voľný hráč zo Serede,“ zhrnul športový riaditeľ Richard Trutz doterajšie zmeny v kádri.

Počas jarnej časti sa vykryštalizovala silná kostra tímu, ktorá v lete zostane pokope. „Výraznejšie zmeny sme spravili v zime, aby sa mužstvo na jar zohralo. Evidujeme záujem o našich hráčov, no už dnes vieme povedať, že káder zostane pokope. Káder je stabilizovaný, v lete bude minimum zmien, maximálna jedna – dve smerom dnu či von,“ pokračoval športový riaditeľ, ktorý načrtol, akú pozíciu chce Slovan v lete posilniť. „Chceli by sme zvýšiť konkurenciu v krídelných priestoroch.“

Príprava bude prebiehať v domácich podmienkach s výnimkou krátkeho sústredenia v Ratboři (20. – 23. júna). „Cieľ pre najbližšie obdobie je jasný – čo najlepšie sa pripraviť na novú sezónu. Čaká nás Európska liga, ktorú vnímame veľmi zodpovedne a urobíme všetko pre to, aby sme v nej obstáli čo najlepšie. Čo sa týka cieľov na Fortuna ligu, tie budeme prezentovať na oficiálnej predsezónnej tlačovej konferencii klubu,“ vyhlásil Richard Trutz.

Už o dva týždne sa fanúšikovia môžu tešiť na prestížne federálne derby. „V Československom superpohári sa stretneme so Slaviou Praha. Hrať sa bude v piatok 29. júna o 16:30 na Pasienkoch, pričom tento termín určil SFZ. Sme radi, že sa takýto zápas odohrá, pretože federálne derby sa opäť dostane do povedomia. Slavia má výborný tím a veľmi sa tešíme na vzájomnú konfrontáciu.“

Zástupcov médií zaujímala aj budúcnosť Róberta Vitteka. „Robovi Vittekovi na konci mája vypršala zmluva. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni, zatiaľ by som nerád predbiehal,“ povedal Richard Trutz.

Podľa očakávaní sa novinári zaujímali aj o postoj Slovana Bratislava k medializovaným informáciám o možnej manipulácii stretnutí v najvyššej futbalovej súťaži mužov. „Postoj Slovana Bratislava k tejto kauze nie je žiadny, pretože nás sa toto vôbec netýka. To si musia vyriešiť tí, ktorí sú podľa medializovaných informácií zainteresovaní. Nás to nijako nevzrušuje, naopak, myslíme na žreb Európskej ligy a zodpovedne sa pripravujeme na druhú najprestížnejšiu európsku súťaž,“ uzavrel športový riaditeľ klubu.

 

Zoznam hráčov, ktorí sa zapojili do letnej prípravy

Dominik Greif, Matúš Ružinský, Tomáš Rybár, Michal Šulla, Martin Trnovský, Kenan Bajrič, Vasil Božikov, Boris Cmiljanič, Aleksandar Čavrič, Erik Čikoš, Uroš Damnjanovič, David Hrnčár, Joeri de Kamps, Ricky van Haaren, Dávid Holman, Filip Hološko, Samuel Kozlovský, Adam Laczkó, Jurij Medveděv, Moha, Nono, Ibrahim Rabiu, Milan Rundič, Kornel Saláta, Vukan Savičevič, Boris Sekulič, Mitchell Schet, David Strelec, Arťom Suchockij, Andraž Šporar

Program letnej prípravy

15. júna o 17:00 na Pasienkoch: ŠK Slovan – FK Pohronie (prípravný zápas)

20. júna o 16:30 v Brne: FC Zbrojovka Brno – ŠK Slovan Bratislava (prípravný zápas)

20. jún – 23. jún: sústredenie v tréningovom stredisku Ratboř (Česká republika)

23. júna: turnaj v Benátkach nad Jizerou

FK Mladá Boleslav – ŠK Slovan Bratislava (v rámci turnaja)
FK Bohemians Praha/FC Hradec Králové – ŠK Slovan Bratislava (v rámci turnaja)

29. júna o 16:30 na Pasienkoch: ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha (Československý Superpohár)

5. júla o 19:00 na Pasienkoch: ŠK Slovan Bratislava – Club de Fútbol América (generálka na Európsku ligu)

14. júla: prípravný zápas pre hráčov, ktorí nenastúpia v Európskej lige (súpera a miesto upresníme)

Ďalšie dôležité dátumy

20. júna: žreb prvého a druhého predkola Európskej ligy 2018/19

12. júla a 19. júla: termíny zápasov 1. predkola Európskej ligy 2018/19

22. júla: začiatok Fortuna ligy 2018/19 (ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan)

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.