Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí začali letnú prípravu

Belasí začali letnú prípravu

Dnes sa hráči zišli na prvom tréningu letnej prípravy.

Belasí dnes ako prví zo všetkých účastníkov Fortuna ligy začali prípravu na sezónu 2018/19. Počnúc dneškom hráči odštartovali individuálnu prípravu. Ostrý štart, pri ktorom už bude kompletný káder vrátane reprezentantov, je na programe v pondelok 11. júna.

Odchody

Známe sú prvé zmeny v kádri na nový ročník. Po vypršaní zmluvy v Slovane Bratislava nepokračujú grécky obranca Diamantis Chouchoumis a stredopoliari Lukáš Droppa a Filip Oršula. Všetkým spomenutým hráčom ďakujeme za odvedené služby a prajeme všetko dobré v ďalšej kariére.

Mladí hráči z Akadémie

K prvému tímu sa v úvode letnej prípravy pripojili štyria hráči z Akadémie ŠK Slovan. Šancu v A-mužstve dostanú brankár Martin Trnovský, obranca Samuel Kozlovský, krídelník David Hrnčár a útočník David Strelec. „Sledujeme vývoj našich mladých hráčov a prácu mládežníckych trénerov. Títo štyria hráči si zaslúžili dostať šancu v prvom tíme. David Hrnčár dal v uplynulej sezóne za juniorku takmer štyridsať gólov, David Strelec sa ako sedemnásťročný presadzoval v prvej lige staršieho dorastu a patrí medzi výrazné talenty slovenského futbalu. Samuel Kozlovský a Martin Trnovský sú mládežníckymi reprezentantmi Slovenska. Všetci hráči majú profesionálne zmluvy a budeme pozorne sledovať, ako sa počas letného prípravného obdobia vyrovnajú s tréningovou záťažou v prvom tíme. Je to len na nich, dali sme im šancu a teraz to majú vo svojich rukách," povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. 

Posila na brankárskom poste

Belasí zároveň vystužili brankársky post. Vedenie klubu dnes podpísalo zmluvu s Matúšom Ružinským. Dvadsaťšesťročný brankár má za sebou výbornú sezónu, keď v Seredi vychytal dvanásť čistých kont pri devätnástich štartoch a doviedol mužstvo k postupu do najvyššej súťaže. Ružinský dostal oprávnene prezývku „Mr. Zero," veď na jar vychytal desať núl v rade a držal sériu 937 minút bez inkasovaného gólu. „Chceli sme posilniť brankársky post skúsenejším hráčom. Matúš Ružinský má za sebou výbornú sezónu, získal už dostatok skúseností, no zároveň má veľkú túžbu sa zlepšovať. Sme presvedčení, že s Michalom Šullom vytvoria kvalitné brankárske duo a že zároveň budú príkladom pre našich mladých brankárov,“ pokračoval Ivan Kmotrík ml. 

 „Jedným z dôvodov, prečo sme priviedli Matúša Ružinského, je vysoký záujem viacerých klubov o služby Dominika Greifa. Je pravdepodobné, že Dominik zamieri na hosťovanie do jedného z klubov najvyššej súťaže. Ako mladý brankár potrebuje pravidelne chytať a hosťovanie mu v tomto smere môže len pomôcť.“  

Po vypršaní zmluvy zo Slovana odchádza brankár Frederik Valach, ktorému taktiež ďakujeme za odvedené služby a prajeme všetko dobré.

Ďalšie pohyby v kádri

Na dnešnom tréningu sa hlásil aj obranca Erik Čikoš, ktorému sa v júni končí zmluva. „S Erikom prebehli prvé rokovania o predĺžení spolupráce. Uvidíme, ako sa rokovania budú ďalej vyvíjať, o ich výsledku samozrejme budeme informovať. Verím, že nájdeme spoločnú reč a že rokovania o novej zmluve dopadnú úspešne,“ prezradil viceprezident klubu.

Ročné hosťovanie v Lechu Poznaň sa v júni končí Vernonovi de Marcovi. Argentínsky obranca sa počas prípravy vráti do Slovana Bratislava a zapojí sa do letnej prípravy s mužstvom.

„Počas letného prestupového obdobia neplánujeme výraznejšie zásahy do kádra. Ako som už spomínal, v zime sme sa snažili zrealizovať deväťdesiat percent všetkých prestupov, aby sa mužstvo na jar postupne zohralo a v lete mohlo gradovať svoju výkonnosť na novú sezónu. Káder je stabilizovaný, odišli akurát hráči, ktorým sa končila zmluva a na jar v podstate vôbec nezasiahli do zápasov. Prezradím, že počas letného prestupového obdobia by sme chceli zvýšiť konkurenciu v krídelnom priestore. Sme v rokovaní s viacerými hráčmi, keďže sú to kvalitní futbalisti, rokovania sú veľmi náročné a uvidíme, ako sa vyvinú,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Reprezentanti až v pondelok

Ostrá spoločná príprava sa začína pondelňajším ranným tréningom. V pondelok sa k mužstvu pripoja hráči, ktorí mali v júnovom asociačnom termíne reprezentačné povinnosti (Božikov, Sekulič, Šulla, Šporar). Rovnako od pondelka začnú naplno trénovať Filip Hološko, Ibrahim Rabiu a Moha.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Veľký zážitok v Lige majstrov pre vaše deti.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.