Úvod Správy Reprezentácia Šulla: Bola to krásna polsezóna

Šulla: Bola to krásna polsezóna

Michal Šulla si v súboji s Marokom pripísal druhý oficiálny reprezentačný štart.

Patril k najzamestnanejším mužom na trávniku a viackrát sa predviedol vo veľmi dobrom svetle. Michal Šulla si v prípravnom zápase s Marokom zastal svoje miesto v bráne a niekoľkokrát podržal Slovákov. Tesnej prehre síce nezabránil, no napriek tomu potvrdil oprávnenosť svojej nominácie do elitného reprezentačného výberu.

Brankár Slovana Bratislava zneškodnil nepríjemné strely Maročanov zo strednej vzdialenosti a zaskvel sa pri hlavičke Boussoufa, ktorú vyrazil nad brvno. „Chytalo sa mi dobre, aj keď v prvom polčase som toľko práce nemal. Celkovo som si však schuti zachytal. Na zápas som sa veľmi tešil a chcel som si to predovšetkým užiť,“ povedal Michal po návrate do Bratislavy.

Ktorý zákrok bol pre Šullu najnáročnejší? „Ťažko sa to dá takto povedať. Najťažšia však zrejme bola tá hlavička v druhom polčase, ktorú som vytesnil na roh. Paradoxne, hneď po rohu sme inkasovali, takže radosť z dobrého zákroku v tej chvíli pominula,“ povzdychol si 26-ročný brankár.

Pre brankára belasých to bol druhý oficiálny štart v drese s dvojkrížom na hrudi. V bráne pôsobil sebaistým dojmom. „Pre mňa je to veľká česť, že som sa dostal do nominácie a veľmi si vážim, že môžem hrať po boku top hráčov ako Hamšík, Kucka či Škriniar. Som vďačný za príležitosť a za to, že som mohol nastúpiť v zápase s účastníkom majstrovstiev sveta. Vážim si túto šancu.“

Šulla tak zavŕšil vydarenú polsezónu. V zime prišiel do Slovana, v lige odchytal celú jarnú časť a zároveň prispel k víťazstvu v Slovenskom pohári. Vychytal päť čistých kont a stlačil priemer inkasovaných gólov na 0,9 na zápas. „Z môjho pohľadu bola táto polsezóna krásna. Prišiel som do nového klubu, prebojoval som sa do brány, vyhrali sme Slovenský pohár a pripísal som si dva štarty v reprezentačnom drese. Dôležité je, aby slúžilo zdravie a vyhýbali sa mi zranenia. Budem ďalej tvrdo pracovať, aby som sa zlepšoval a aby sa mi takto darilo čo najdlhšie,“ uzavrel náš brankár.

V zápase s Marokom nastúpil aj Boris Sekulič. Náš kapitán odohral na pravom kraji obrany celých deväťdesiat minút.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.