Úvod Správy Juniori Neúspešná domáca rozlúčka so sezónou

Neúspešná domáca rozlúčka so sezónou

Juniori Slovana Bratislava podľahli Dunajskej Lužnej 0:2.

Belasí si počas týždňa predohrali zápas záverečného 30. kola III. ligy Bratislava. V domácej rozlúčke so sezónou sa naši mladíci stretli s Dunajskou Lužnou, s ktorou v závere ročníka zvádzajú boj o konečné tretie miesto.

Tón zápasu udal rýchly gól Dunajskej Lužnej v úvode stretnutia. V 11. minúte po kontakte Kočíka s prenikajúcim Andrejkom ukázal rozhodca na biely bod a nášmu krajnému obrancovi udelil žltú kartu. Kubala z nariadenej penalty namieril k pravej žrdi, Rybár si vybral opačnú stranu – 0:1. Slovanisti okamžite zvýšili aktivitu a do prestávky mali dve dobré šance na vyrovnanie. Najprv Petráš po priťuknutí Mašuloviča namieril zvnútra šestnástky nad. Potom Duda vyslal prudkú krížnu strelu, ktorú Švihel vyrazil pred seba a Petráš neprepálil spleť tiel pred sebou. Hostia hrozili z nebezpečných brejkov, pri ktorých viackrát zasiahol Rybár za pomoci obrancov.

V druhom dejstve hostia opäť hrozili z protiútokov, kým Slovan sa neúspešne snažil prekonať organizovanú defenzívu Dunajskej Lužnej. Zaujímavá bola strela Hrnčára zo strednej vzdialenosti, ktorú Švihel s námahou vyrazil na roh. V 69. minúte vyšiel hosťom protiútok, po ktorom Andrejko umiestnil loptu k pravej žrdi mimo dosah Rybára – 0:2. Belasí po prestriedaní vrhli všetky sily do útoku, skóre však už neskorigovali a tak v poslednom domácom zápase sezóny prehrali 0:2. 

Naši juniori sú v tabuľke na štvrtom mieste so ziskom 60 bodov a skóre 107:27. V poslednom súboji sezóny sa naši futbalisti predstavia v sobotu 2. júna o 17:30 na ihrisku ŠK Báhoň.

„Musíme si priznať, že to z našej strany nebolo dobré. V prvom polčase sme mali jednu – dve dobré šance, ale súper bol agresívnejší, lepšie organizovaný a zaslúžene zvíťazil. S naším výkonom nie som spokojný. Chalani si musia zvyknúť aj na kritiku, určite si aj sami uvedomujú, že výkon nebol podľa predstáv. Verím, že sa poučia a v poslednom zápase sezóny to v našom podaní bude na lepšej úrovni,“ zhodnotil tréner juniorky Ján Kozák ml.


ŠK Slovan Bratislava juniori – OFK Dunajská Lužná 0:2 (0:1)

Góly: 12. Kubala (z 11 m), 69. Andrejko

Žlté karty: 11. Kočík, 75. Zemko – 76. Fila

Rozhodovali: Ruc – Straka, Kardelis

Návšteva: 80 divákov

Slovan juniori: Rybár – Kočík (65. Kurčík), Kitka, Antálek, Nedorost – Zemko – Hrnčár (81. Herman), Mašulovič, Duda – Brodziansky (71. Hubert), Petráš (87. Pecho)

Dunajská Lužná: Švihel – Goga, Kimák, Pálka, Chovanko, Kollár, Pilát (87. Šefčík), Skala (52. Fila), Kvasňovský (90. Popovych), Andrejko, Kubala (79. Špila)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si prehľad víkendových zápasov.
Pozrite si diskusnú reláciu Téma na TA3.
Pozrite si medailón o našom služobne najstaršom hráčovi.

Neprehliadnite

Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.
Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.