Úvod Správy Juniori Neúspešná domáca rozlúčka so sezónou

Neúspešná domáca rozlúčka so sezónou

Juniori Slovana Bratislava podľahli Dunajskej Lužnej 0:2.

Belasí si počas týždňa predohrali zápas záverečného 30. kola III. ligy Bratislava. V domácej rozlúčke so sezónou sa naši mladíci stretli s Dunajskou Lužnou, s ktorou v závere ročníka zvádzajú boj o konečné tretie miesto.

Tón zápasu udal rýchly gól Dunajskej Lužnej v úvode stretnutia. V 11. minúte po kontakte Kočíka s prenikajúcim Andrejkom ukázal rozhodca na biely bod a nášmu krajnému obrancovi udelil žltú kartu. Kubala z nariadenej penalty namieril k pravej žrdi, Rybár si vybral opačnú stranu – 0:1. Slovanisti okamžite zvýšili aktivitu a do prestávky mali dve dobré šance na vyrovnanie. Najprv Petráš po priťuknutí Mašuloviča namieril zvnútra šestnástky nad. Potom Duda vyslal prudkú krížnu strelu, ktorú Švihel vyrazil pred seba a Petráš neprepálil spleť tiel pred sebou. Hostia hrozili z nebezpečných brejkov, pri ktorých viackrát zasiahol Rybár za pomoci obrancov.

V druhom dejstve hostia opäť hrozili z protiútokov, kým Slovan sa neúspešne snažil prekonať organizovanú defenzívu Dunajskej Lužnej. Zaujímavá bola strela Hrnčára zo strednej vzdialenosti, ktorú Švihel s námahou vyrazil na roh. V 69. minúte vyšiel hosťom protiútok, po ktorom Andrejko umiestnil loptu k pravej žrdi mimo dosah Rybára – 0:2. Belasí po prestriedaní vrhli všetky sily do útoku, skóre však už neskorigovali a tak v poslednom domácom zápase sezóny prehrali 0:2.

Naši juniori sú v tabuľke na štvrtom mieste so ziskom 60 bodov a skóre 107:27. V poslednom súboji sezóny sa naši futbalisti predstavia v sobotu 2. júna o 17:30 na ihrisku ŠK Báhoň.

„Musíme si priznať, že to z našej strany nebolo dobré. V prvom polčase sme mali jednu – dve dobré šance, ale súper bol agresívnejší, lepšie organizovaný a zaslúžene zvíťazil. S naším výkonom nie som spokojný. Chalani si musia zvyknúť aj na kritiku, určite si aj sami uvedomujú, že výkon nebol podľa predstáv. Verím, že sa poučia a v poslednom zápase sezóny to v našom podaní bude na lepšej úrovni,“ zhodnotil tréner juniorky Ján Kozák ml.

ŠK Slovan Bratislava juniori – OFK Dunajská Lužná 0:2 (0:1)

Góly: 12. Kubala (z 11 m), 69. Andrejko

Žlté karty: 11. Kočík, 75. Zemko – 76. Fila

Rozhodovali: Ruc – Straka, Kardelis

Návšteva: 80 divákov

Slovan juniori: Rybár – Kočík (65. Kurčík), Kitka, Antálek, Nedorost – Zemko – Hrnčár (81. Herman), Mašulovič, Duda – Brodziansky (71. Hubert), Petráš (87. Pecho)

Dunajská Lužná: Švihel – Goga, Kimák, Pálka, Chovanko, Kollár, Pilát (87. Šefčík), Skala (52. Fila), Kvasňovský (90. Popovych), Andrejko, Kubala (79. Špila)