Úvod Správy Ženy Po víťaznom derby v nedeľu o titul

Po víťaznom derby v nedeľu o titul

Ženy a juniorky Slovana sa v bratislavskom derby s NMŠK víťazne naladili na rozhodujúce zápasy sezóny.

Sezóna v slovenskom ženskom futbale dospela do očakávaného vyvrcholenia. O víťazovi I. ligy žien aj junioriek rozhodnú súboje dvoch najlepších tímov Slovana a Bardejova v poslednom kole.

Naše hráčky v sobotu veľmi dobre zvládli predposledný krok v derby na ihrisku NMŠK Bratislava. Ženy vyhrali 2:0, keď strelili v oboch polčasoch po góle. V 32. minúte trafila presne k ľavej žrdi Natália Adamecká a poistku pridala v 79. minúte strelou pod brvno kapitánka Alexandra Hollá.

Duel junioriek bol oveľa jednoznačnejší. Slovanistky už do prestávky nastrieľali šesť gólov a v druhom polčase sa im podarilo dokonca zavŕšiť desiatku.

Ženy odohrajú stretnutie s Bardejovom v nedeľu 27. mája o 11.00 h v Prievoze. Na svoje súperky strácajú tri body, a tak na zisk titulu budú musieť zvíťaziť tak, aby mali v konečnom účtovaní lepšie vzájomné zápasy. V prvom súboji v Bardejove prehrali 1:2.

Zápas junioriek má úvodný výkop o 13.30 h. Našim dievčatám stačí na prvenstvo aj remíza, keďže majú pred Bardejovčankami dvojbodový náskok.

I. liga žien – 17. kolo
NMŠK 1922 Bratislava – ŠK Slovan 0:2 (0:1)

Góly: 32. Adamecká, 79. Hollá

Zostava Slovana: Rezeková – Bytčánková, Pribilová, Niňajová (46. Kulová), Pračková, Hollá, Kaláberová (46. Ščasnárová), Bačová, Šurnovská (84. Pucherová), Koleničková (87. Lacková), Adamecká (71. Starčevičová)

I. liga junioriek – 17. kolo
NMŠK 1922 Bratislava – ŠK Slovan 0:10 (0:6)

Góly: 8., 41., 60. Kollárová, 14., 26., 30. Cepková, 2., 58. Sečková, 32. Harvilová, 42. Kovácsová

Zostava Slovana: Kratochvílová – Kovácsová (60. Hatinová), D. Gašparovičová, Blaškovičová, Kubíková, Bednárová (41. A. Múčková), L. Múčková (41. Czvedlerová), Kollárová, Harvilová (50. Antalová), Sečková, Cepková