Úvod Správy Mládež Žiaci stopercentní proti Petržalke

Žiaci stopercentní proti Petržalke

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Naši starší dorastenci potvrdili v dueli s poslednou Senicou úlohu favorita. Postupne si vypracovali trojgólový náskok a súper v závere už len korigoval na 3:1. Slovanisti si týmto víťazstvom štyri kolá pred koncom I. ligy zaistili medailové umiestnenie.

Mladší dorastenci Slovana odohrali ťažké zápasy v Prešove. Súboj U17 rozhodol v prospech belasých jediný gól, ktorý dal v 25. minúte obranca Radovan Valentín. Zverenci Michala Suchomela si tak na tretej priečke držia štvorbodový odstup za vedúcou Žilinou. Naša U16 si z východu priviezla iba bod. V 50. minúte síce išla do vedenia, ale o päť minút neskôr inkasovala vyrovnávajúci gól. Pôvodne výrazný náskok belasých na čele tabuľky sa tak postupne znižuje a v súčasnosti je už len trojbodový pred druhou Žilinou.

Všetky štyri žiacke tímy Slovana odohrali vydarené derby s Petržalkou a víťazstvami potvrdili svoje vedúce postavenie v súťaži.