Úvod Správy Reprezentácia Boris Sekulič a Michal Šulla opäť v nominácii slovenskej reprezentácie

Boris Sekulič a Michal Šulla opäť v nominácii slovenskej reprezentácie

Naši futbalisti sú v nominácii Slovenska na zápasy s Holandskom a Marokom.

Reprezentačný tréner Ján Kozák dnes oznámil nomináciu Slovenska na prípravné zápasy s Holandskom a Marokom. V elitnom slovenskom výbere sú opäť aj dvaja zástupcovia najúspešnejšieho slovenského klubu.

Marcovú nomináciu na turnaj do Thajska si zopakovali brankár Michal Šulla a obranca Boris Sekulič. Pre Šullu je to tretia reprezentačná nominácia. V januári 2017 chytal za ligový výber a v marci tohto roka nastúpil vo víťaznom finálovom zápase Kráľovského pohára v Thajsku.

Boris, ktorý získal v auguste minulého roka slovenské občianstvo, premiérovo nastúpil za Slovensko na marcovom Kráľovskom pohári v Thajsku. Vo víťaznom finále proti domácemu výberu odohral celý zápas.

Náš kapitán si tak výrazne skráti letnú dovolenku, no to mu v tejto chvíli vôbec nevadí. „Pozvánka do reprezentácia ma veľmi potešila. Je to pre mňa česť, keď môžem reprezentovať Slovensko, kde sa cítim doslova ako doma. Vôbec mi nevadí, že si kvôli tomu skrátim dovolenku (úsmev). Teším sa, že opäť budem mať možnosť trénovať s fantastickými hráčmi, ktorí v národnom tíme sú. Už marcový turnaj v Thajsku mi priniesol nesmierne veľa skúseností, ktoré ma opäť posunuli dopredu. Vážim si, že mi reprezentačný tréner dal dôveru a urobím maximum, aby som ju nesklamal. Na každom tréningu i v zápase budem bojovať o svoje miesto v slovenskej reprezentácii,“ povedal Boris Sekulič.

Michal Šulla vytvorí brankárske trio s Martinom Dúbravkom a mladíkom Marekom Rodákom. „Som veľmi šťastný, že mi tréner dal dôveru a opäť som v reprezentačnej nominácii. Je to pre mňa určité zadosťučinenie po náročnom roku. Na jeseň som sa dostával zo zranenia, potom na jar som sa snažil chytať čo najlešie, aby som pomohol Slovanu k víťazstvám. Reprezentačná pozvánka je pre mňa zároveň motiváciou a veľmi sa teším na všetkých chalanov. Čakajú nás zaujímaví súperi, veď Holandsko má vždy svoju kvalitu a Maroko sa predstaví na šampionáte v Rusku. Čiže ak mi tréner dá šancu, určite si kvalitne zachytám,“ pousmial sa náš brankár. Tréner Ján Kozák sa na dnešnej tlačovej konferencii vyjadril aj k nominácii Michala Šullu. „Šulla mal vydarenú jar a urobil na mňa dobrý dojem na turnaji v Thajsku. Vo finále síce urobil chybu, no inak zanechal dobrý dojem a preto som sa ho rozhodol opäť nominovať,“ vyhlásil reprezentačný tréner.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Permanentky sú v predaji on-line i osobne na pokladnici štadióna.
Žan Medved pokračuje v dobrej streleckej forme.
Názory trénerov po prípravnom zápase Puskásova Akadémia FC – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.