Úvod Správy Fortuna liga Boris Sekulič a Aleksandar Čavrič v Jedenástke roka Fortuna ligy

Boris Sekulič a Aleksandar Čavrič v Jedenástke roka Fortuna ligy

Belasí majú dvojnásobné zastúpenie v najlepšej jedenástke sezóny.

Včera sa v Senci uskutočnil slávnostný galavečer „Jedenástka roka Fortuna ligy 2017/18,“ kde sa ocenenia dočkalo najlepších jedenásť hráčov, ktorí v tejto sezóne pôsobili na slovenských ligových trávnikoch.

ŠK Slovan Bratislava má dvojnásobné zastúpenie v ideálnom tíme sezóny. Najlepším pravým obrancom sa stal Boris Sekulič a najlepším pravým krídelníkom bol vyhlásený Aleksandar Čavrič. Pre Borisa je to druhá účasť v Jedenástke roka (prvýkrát v ročníku 2013/14), Čavra sa do tohto výberu dostal premiérovo. 

„V roku 2014 som bol v Jedenástke roka ako najlepší ľavý obranca, teraz zase ako pravý obranca. Práve skončená sezóna bola pre mňa doteraz najlepšia čo sa týka štatistík, no čo sa týka hry nie. Mohol som hrať oveľa lepšie. Budem na sebe tvrdo pracovať, aby to v budúcej sezóne bolo v mojom podaní lepšie a aby som bol pre tím prínosom,“ povedal náš kapitán, ktorý zhodnotil sezónu aj z pohľadu tímového výsledku. „Myslím si, že jarná časť bola lepšia než jesenná. Po výraznej obmene kádra v zime sme stabilizovali naše výkony a herne sme sa posunuli dopredu. V konečnom účtovaní nám to podľa mňa pokazil nevydarený začiatok. Máme pohár, sme druhí v lige, no keď Slovan nemá štyri roky titul, tak nemôžeme byť maximálne spokojní.“

Boris Sekulič prežil zaujímavú sezónu – v auguste získal slovenské občianstvo, v marci si pripísal premiérový štart za slovenskú reprezentáciu a v klube vystriedal viacero postov. Väčšinu duelov odohral na pravom kraji obrany, no v závere ročníka sa presunul na ľavú stranu. Opäť dokázal, že univerzálnosť je jeho veľkou prednosťou, veď v Slovane odohral veľa zápasov aj na pozícii stopéra. V lige odohral náš kapitán 29 zápasov, dal dva góly a pripísal si päť gólových asistencií.

„Môžem povedať, že to bola zatiaľ moja najlepšia sezóna v kariére. Trinásťkrát som skóroval a pomohol som tak tímu k víťazstvám. Sezónu som nezačal dobre, vo futbale je to však tak, že raz si hore a raz si dole. Musíš len veriť v seba samého a každý deň makať na maximum. V Slovane som si zvykol, v kabíne sme výborná partia a tento klub mám vo svojom srdci,“ povedal Aleksandar Čavrič. Ten vo všetkých súťažiach strelil trinásť gólov a pripísal si päť asistencií.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Na dnešnom zápase bude vo fanshope na námestí Tehelného poľa prebiehať TOTÁLNY VÝPREDAJ, zľavy až do -80%.

Neprehliadnite

Spúšťame predaj vstupeniek na osemfinále.
Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.