Úvod Správy Niké liga Dva víkendové ciele: Vyhrať nad Žilinou a užiť si Deň Slovana s fanúšikmi

Dva víkendové ciele: Vyhrať nad Žilinou a užiť si Deň Slovana s fanúšikmi

Dávid Holman v rozhovore pred zápasom so Žilinou.

Posledný zápas sezóny je vždy dôležitý. Bez ohľadu na to, či v ňom bojujete o titul, pohárovú Európu alebo o konečné umiestnenie. A v sobotu to bude boj o konečné druhé miesto! Belasí privítajú o 17.00 h Žilinu a so sezónou sa chcú rozlúčiť víťazne.

Po zisku Slovenského pohára už máme istú účasť v pohárovej Európe. Hráme ešte o konečné druhé miesto, ktoré máme vo vlastných rukách – so Žilinou nám stačí získať bod. Takto však hráči nemyslia a na zápas sa pripravujú s cieľom získať tri body. „Motivácia je jasná - každý z nás chce na konci sezóny skončiť v tabuľke čo najvyššie a preto sa pobijeme o druhé miesto. Nekalkujeme tak, že nám stačí bod. Chceme získať tri body a pekne sa rozlúčiť s našimi fanúšikmi,“ povedal Dávid Holman pred sobotňajším duelom.

Príprava belasých prebiehala podľa zaužívaného režimu. Náladu pozitívne ovplyvnilo víkendové víťazstvo v Dunajskej Strede. „Máme za sebou dobrý týždeň, kvalitne sme trénovali. Myslím si, že sme dobre pripravení na sobotu.“

Belasí vo februári zdolali Žilinu vysoko 6:0. O najvyššie víťazstvo nad týmto súperom od roku 1974 sa jedným gólom postaral aj Dávid Holman. Nezabudnuteľné zostane, ako sa šiel hneď po góle radovať k plotu a objal sa s našimi fanúšikmi. „Sú to krásne spomienky (úsmev). Vyhrali sme 6:0 a dosiahli fantastické víťazstvo. Už v marcovom vzájomnom zápase nám však Žilina ukázala, že má veľmi silné mužstvo. Musíme ukázať svoju kvalitu a hrať koncentrovane počas celých deväťdesiatich minút. Verím, že to bude atraktívny zápas s priaznivým koncom pre nás.“

Dávida ešte v apríli trápili zdravotné problémy, kvôli ktorým vynechal duel v Trenčíne. Úspešne sa z nich zotavil a vo finále pohára patril k strojcom nášho triumfu – prihral na druhý gól Vasila Božikova a sám strelil tretí presný zásah belasých. „Je krásne vyhrať pohár, veľmi si vážim túto trofej a som šťastný, že som ju získal pre Slovan. V apríli ma trápili menšie zdravotné problémy, no teraz je to už fajn a cítim sa dobre. Teším sa na posledný duel v sezóne,“ povedal 25-ročný stredopoliar.

Naši hráči sa v nedeľu zúčastnia na Dni Slovana, kde si s fanúšikmi zahrajú futbal a zasúťažia si s nimi v rôznych zábavných aktivitách. Bude to pekný víkend pre všetkých s belasým srdcom. „Som šťastný, že v nedeľu bude Deň Slovana. Pre nás hráčov je veľmi dôležité, aby sme mali dobré vzťahy s fanúšikmi a aby sme boli ako jedna rodina. V prvom rade chceme v sobotu vyhrať. Potom verím, že vyjde počasie a spoločne si užijeme peknú nedeľu na Kuchajde,“ uzavrel Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vstupenky budú dostupné výhradne online.
Pozrite si prvú reakciu Vladimíra Weissa ml.
Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 s KÍ Klaksvík (2:1).

Neprehliadnite

Vstupenky budú dostupné výhradne online.
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.