Úvod Správy Juniori Juniorka vysoko vyhrala, Hrnčár atakuje štyridsaťgólovú métu

Juniorka vysoko vyhrala, Hrnčár atakuje štyridsaťgólovú métu

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Devínskou Novou Vsou hladko 5:0.

Naši mladíci v 26. kole III. ligy Bratislava potvrdili úlohu favorita. Belasí už v prvom polčase nadelili Devínskej Novej Vsi štyri góly a po prestávke upravili skóre na konečných 5:0.

Slovanisti mali výborný vstup do stretnutia a už v tretej minúte sa ujali vedenia. Greif dlhým nákopom našiel na útočnej polovici Petráša, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci a efektne prehodil vybiehajúceho brankára – 1:0. O päť minút to už bolo o dva góly, keď Petráš prihral na zadnú žrď Hrnčárovi, ktorý sa pred odkrytou bránou nepomýlil – 2:0. Zverenci Jána Kozáka ml. hrali pekne, kombinačne a ďalšie zásahy pridali tesne pred prestávkou. V 41. minúte vyšla slovanistom snáď najkrajšia akcia duelu, keď Mašulovič získal loptu na stredovej čiare a dlhou prihrávkou našiel na ľavom krídle Petráša. Ten sa neulakomil, ale ešte nezištne prihral krížne Hrnčárovi, ktorý s prehľadom premenil – 3:0. Hrnčár zakrátko skompletizoval svoj hetrik, keď center Dudu umiestnil prudkou strelou do siete – 4:0.

Po prestávke pokračovali belasí v dobrom výkone, tešiť ich mohlo aj čisté konto. V 72. minúte pridali naši mladíci aj piaty gól, keď opäť Petráš pekne prihral Hrnčárovi a ten potvrdil svoju výbornú streleckú formu – 5:0. David strelil svoj 37. gól v sezóne a s prehľadom vedie tabuľku strelcov.

„Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, mali sme hernú prevahu a boli sme jednoznačne lepší. Štyri strelené góly ma veľmi potešili. Nie je to však len moja zásluha, vďaka patrí celému mužstvu a spoluhráčom. Potešilo by ma, ak by som v zostávajúcich štyroch kolách dosiahol hranicu štyridsiatich gólov a prípadne ju aj prekonal. O týždeň nás čaká ďalší zápas v Bernolákove, na ktorý sa musíme dobre pripraviť a zvíťaziť,“ povedal David Hrnčár.

Naša juniorka je v tabuľke štvrtá so ziskom 56 bodov a priaznivým skóre 105:24. Najbližšie cestujú belasí do Bernolákova, kde sa predstavia v nedeľu 20. mája o 17.00 h.