Úvod Správy Fortuna liga Božikov: Teším sa, že môj gól mal trojbodovú hodnotu

Božikov: Teším sa, že môj gól mal trojbodovú hodnotu

Vasil Božikov dal včera víťazný gól belasých a patril k najlepším hráčom na ihrisku.

Dominoval vo vzdušných súbojoch, ešte v úvode zachránil po strele Baya na bránkovej čiare a strelil rozhodujúci gól zápasu. Vasil Božikov včera podal tradične spoľahlivý výkon a potvrdil pozíciu opory našej defenzívnej formácie.

Rozhodujúci okamih duelu prišiel v čase, keď už diváci a zrejme aj hráči DAC mysleli na polčasovú prestávku. V nadstavení prvého dejstva centroval Dávid Holman z rohu na zadnú žrď, brankár Macej zle vybehol a Vasil Božikov hlavou upratal loptu do siete. „S Dávidom máme štandardné situácie dobre nacvičené, v Slovane som po jeho centri skóroval už tretíkrát (úsmev). Snažil som sa nájsť si miesto v šestnástke. Potom už som sa koncentroval len na to, aby som loptu umiestnil hlavou do siete. Teším sa, že mi to tam padlo a že môj gól mal trojbodovú hodnotu,“ vyhlásil bulharský stopér.

V hlasovaní fanúšikov o Hráča zápasu je Vasil zatiaľ na prvom mieste, získal 44 percent hlasov. „Vážim si, že fanúšikovia majú na moje výkony pozitívne ohlasy. Stále však môžem hrať lepšie. Preto musím na sebe ďalej pracovať a odovzdávať maximum pre Slovan.“

Belasí v 54. ligovom zápase s DAC dosiahli belasí 32. víťazstvo. Obraz hry bol typický pre šláger s DAC – zápas priniesol veľa osobných súbojov, emotívnych okamihov a rozhodli detaily. V prospech slovanistov rozhodla efektivita a pevná defenzíva. „Proti Dunajskej Strede som nastúpil už štvrtýkrát a už poznám ich štýl hry. Je to nepríjemné, súbojové mužstvo. Asi najviac ma potešilo to, ako sme v druhom polčase kolektívne bojovali a súpera sme okrem veľkej šance v závere takmer do ničoho nepustili. Víťazstvo je pre nás veľmi vzácne, veď sme zdolali tradičného rivala a posunuli sme sa na druhé miesto,“ povedal bulharský reprezentant.

Belasí majú na druhom mieste pred treťou Dunajskou Stredou dvojbodový náskok. V poslednom kole privítame Žilinu, ktorá je štvrtá. Všetko máme vo svojich rukách – v prípade úspechu so Žilinou skončíme druhí. „Vždy treba bojovať o čo najlepšie možné umiestnenie. Naozaj nie je jedno, či budeme druhí, tretí alebo štvrtí. Počas týždňa sa dobre pripravíme na Žilinu a určite sa s našimi fanúšikmi budeme chcieť rozlúčiť víťazne. Verím, že to bude pekný záver sezóny – v sobotu zápas so Žilinou a v nedeľu Deň Slovana na Kuchajde,“ uzavrel Vasil Božikov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si medailón o našom obrancovi.
Prvý zápas odohráme doma na Tehelnom poli.
Prehľad nominácií pre našich futbalistov.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Zabezpečte si svoju vstupenku na osemfinále.
Cena vstupenky do sektoru hostí je 26 eur a do prvej kategórie na hlavnú tribúnu 76 eur.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.