Úvod Správy Niké liga Čisté konto zásluhou celého mužstva

Čisté konto zásluhou celého mužstva

Michal Šulla bol jedným z hrdinom víťazného zápasu v Dunajskej Strede.

Žrď, brvno, predčasná radosť fanúšikov DAC-u z gólu, ale – lopta v náručí Michala Šullu. Posledné sekundy šlágra v Dunajskej Strede priniesli infarktové okamihy. Belasých dvakrát zachránila bránková konštrukcia a potom pohotový Šulla na čiare. Šťastie praje pripraveným a zverenci Martina Ševelu mu včera celý čas išli naproti...

Michal Šulla vychytal svoje piate čisté konto v sezóne a viacerými zákrokmi podržal mužstvo. „Čisté konto je zásluha celého mužstva. Chalani to odbojovali, odmakali celý zápas a v poli zvádzali veľa tvrdých súbojov. Bol to veľmi náročný zápas, ale zvládli sme ho a posunuli sme sa na druhé miesto. Víťazstvo chutí veľmi dobre,“ usmieval sa Šulla po stretnutí.

Náš brankár bol hlavným aktérom dvoch zlomových situácií zápasu. V prvom polčase za stavu 0:0 bravúrne vychytal samostatný únik v podaní Baya. „Videl som, že loptu mu ešte skáče, tak som sa snažil dostať čo najbližšie k nemu. Neostalo mu veľa voľného priestoru a trafil ma. Našťastie to dobre dopadlo, pretože doťahovať stratu by proti súperovi ako DAC bolo veľmi náročné,“ opísal Šulla prvý zlomový moment.

Ten druhý prišiel v nadstavenom čase. Bola to priam neuveriteľná skrumáž v šestnástke Slovana – Divkovič trafil do žrde, lopta sa však odrazila pred bránu a zostala v hre. Šatka z dorážky napálil do brvna, odtiaľ mierila lopta do Baya a do brány. Na čiare však bol pripravený Michal Šulla, ktorý zachránil Slovanu tri body. „Neskutočný závar, natlačili sa tam všetci domáci hráči. Znepríjemňovalo nám to aj ostré slnko, ktoré zapadalo a svietilo nám do očí. Lopta sa odrazila od žrde a brvna. Nakoniec poskakovala na čiare, ja som bol k nej najbližšie a zabalil som ju (úsmev). Chvalabohu to dobre dopadlo a dokázali sme prežiť aj takúto náročnú situáciu.“

 

V druhom dejstve dostal Michal Šulla žltú kartu za údajné zdržovanie hry pri odkope od brány. Ak by sa brankárom udeľovali žlté karty takýmto metrom, tak by asi v každom stretnutí bol minimálne jeden z nich vylúčený a dochytal by náhradník...Na našom brankárovi si potom nadávkami zgustli fanúšikovia DAC. „Neregistroval som to. V búrlivej atmosfére to práveže môže hráča ešte viac vyhecovať. Neviem, prečo ma majú stále v zuboch – minule na mňa kričali v Trnave, teraz v Dunajskej Strede. Ťažkú hlavu si z toho rozhodne nerobím,“ usmieval Šulla od ucha k uchu.

Niet divu, že radosť belasých bola po záverečnom hvizde veľká. Zdolali tradičného rivala a poskočili na druhé miesto. Primát vicemajstra však ešte treba potvrdiť v poslednom súboji, v ktorom privítame o týždeň Žilinu. „Do Dunajskej Stredy sme si išli po tri body. Vedeli sme, že je to priamy súboj o druhé miesto tabuľky. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, i keď v závere pri nás stálo aj šťastie. To však praje pripraveným. Tešíme sa a čo najlepšie sa pripravíme na posledný zápas so Žilinou, aby sme sezónu uzavreli víťazne a na druhom mieste tabuľky,“ uzavrel 26-ročný brankár.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.