Úvod Správy Juniori Bratislavské derby pre belasých!

Bratislavské derby pre belasých!

Naša juniorka zvíťazila v bratislavskom derby nad Petržalkou 1:0.

Slovanisti v 24. kole III. ligy Bratislava pripravili lídrovi z Petržalky prvú prehru v súťaži. Vo vybičovanom bratislavskom derby vybojovali naši futbalisti zaslúžené tri body. Víťazný gól dosiahol hlavičkou Samuel Antálek.

Tréner Ján Kozák ml. využil viacerých hráčov z kádra prvého tímu, ktorí včera nezasiahli do zápasu v Ružomberku, resp. odohrali len jeho časť (Róbert Vittek osemnásť minút). Prvýkrát po nepríjemnom zranení sa v ostrom zápase predstavil Arťom Suchockij, ktorý nastúpil na ľavom kraji obrannej formácie.

V prvom dejstve sa hralo v dobrom tempe, šancí však bolo pomenej. Bližšie ku gólu bol Slovan. Už po štvrťhodine sme sa mohli ujať vedenia, keď sa Samuel Kozlovský presadil na ľavej strane a obhodil si dokonca aj brankára Valašika. Z uhla však zakončil len do bočnej siete. Po polhodine vyslal Vittek krásnu kolmicu na Kozlovského, ktorý zoči-voči brankárovi napálil do Valašika. Hostia vážnejšie pohrozili až tesne pred prestávkou, keď Greif vyrazil pokus Turčáka zo strednej vzdialenosti.

Po prestávke sa tempo zvýšilo a čoskoro prišiel aj vytúžený gól. V 55. min centroval Mašulovič z rohu na vzdialenejšiu žrď, Antálek sa presadil vo vzduchu a hlavičkou k pravej žrdi prekonal Valašika – 1:0.

Petržalka okamžite pritlačila s cieľom vyrovnať, v defenzíve Slovana však kraľovala dvojica Laczkó – Saláta a stred poľa zase čistili Droppa so Zemkom. Hostia si v závere vypracovali dve šance na vyrovnanie a obe mal Maco. Najprv pálil zvnútra šestnástky nad a potom trafil do pravej žrde. V nadstavenom čase ešte nepríjemne vystrelil bývalý hráč Slovana Lukáš Gašparovič, lopta našťastie tesne minula ľavú žrď.

Belasí sa tak radovali z cenného víťazstva. Zároveň dosiahli hranicu sto strelených gólov a v tabuľke sú tretí so ziskom 52 bodov. Líder z Petržalky má na konte o deväť bodov viac.

Derby sa hralo tvrdo, no férovo, rozhodkyňa udelila len tri žlté karty. Rovnako na tribúnach vládlo korektné prostredie, drvivá väčšina fanúšikov domácich či hostí sa správala ukážkovo. Jedinou čiernou škvrnou boli primitívne pokriky malej skupinky priaznivcov hostí na adresu Róberta Vitteka. Urážať ikonu slovenského futbalu a najlepšieho strelca reprezentácie je totálne úbohé a primitívne.

Tri body z derby potešili aj trénera Jána Kozáka ml. „Tešíme sa z víťazstva, veď Petržalka ešte neprehrala. V prvom polčase sme boli lepší, nevyužili sme dve čisté šance. Po našom strelenom góle to bol polhodinový boj o víťazstvo, ktorý sme zvládli. Či už chalani z áčka, alebo chlapci z juniorky, všetci k tomu pristúpili maximálne zodpovedne a tak, ako sa patrí. Zápas bol z hľadiska tempa na tretiu ligu nadpriemerný, kvalitou to mohlo byť aj lepšie. Naši chlapci hrajú málo zápasov v takomto tempe, ak by ich bolo viac, tak by tiež ukázali vyššiu kvalitu. Vážim si však prístup všetkých hráčov, ktorí dnes nastúpili,“ zhodnotil tréner belasých. Víťazstvo bolo podľa neho zaslúžené. „O jeden gól sme boli lepší. Petržalka mala v druhom polčase jednu – dve príležitosti, no naša defenzíva to ustála a udržali sme nulu. Tento triumf je cenný, pretože aj ked Petržalku už zrejme nedoženieme, túžili sme ju zdolať. Hralo sa v peknej atmosfére, ktorá pripomenula tradičné bratislavské derby,“ uzavrel Ján Kozák ml.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FC Petržalka 1:0 (0:0)

Gól: 55. Antálek

Žlté karty: 19. Laczkó, 90. Kitka – 84. Kavoň

Rozhodovali: Pavlíková – Straka, Štofik

Návšteva: 700 divákov

Slovan juniori: Greif – Antálek, Saláta, Laczkó, Suchockij (66. Duda) – Droppa, Zemko – Hrnčár (90. Kočik), Mašulovič (87. Kitka), Kozlovský (90. Nedorost) – Vittek

Petržalka: Valašik – Hitka (62. J. Hrnčár), Majerčák, Sopúch, Hečko – Lády, Kavoň, Maco (82. Minčič) – Piroska, Gašparovič - Turčák